EWA-Med i specjaliści zostają w przychodni

110

Po blisko miesiącu rozmów, kiedy to na początku czerwca otwarto oferty w przetargu ogłoszonym na wynajem lokali w przychodni przy ul. Trzebnickiej, znaleziono rozwiązanie problemu.  Przypomnijmy, że finansowo korzystniejszą propozycję złożył Maciej Jagoda, właściciel firmy MULTI-Med, jednak to firma medyczna Ewy Gryzy – EWA-Med miała podpisane kontrakty  z Narodowym Funduszem Zdrowia na zatrudnienie lekarzy-specjalistów. Przypomnijmy również, że Maciej Jagoda otrzymał zawiadomienie o rozstrzygnięciu, w którym to wygrała jego propozycja. Po kilkutygodniowych negocjacjach i rozważaniach, jak należy rozwiązać tę trudną sytuację, w której mniej korzystną ofertę złożyła firma „mająca kontrakty”,  przyszły rozstrzygnięcia.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]Zostałem poproszony przez burmistrza Obornik Śl., żebym zrezygnował, bo tego wymaga dobro pacjenta. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak przychylić się do tej prośby. Tym bardziej, że jak dowiedziałem się w Narodowym Funduszu Zdrowia, nie planuje on ogłoszenia w najbliższym czasie nowych konkursów na lekarzy specjalistów – powiedział nam wczoraj Maciej Jagoda i dodał, że problem ma wiele składowych, ale najważniejsze jest to, że pacjenci będą mieli ciągłość leczenia.

Zostajemy w przychodni. Rejestracja i wszystkie zasady przyjmowania pozostają niezmienione – mówi Ewa Gryza. – Podpisałam umowę na wynajem lokali na najbliższe 3 miesiące. Mam nadzieję, że przez ten czas uda się „wyprostować” i rozwiać wszystkie wątpliwości i po tym okresie z „czystą kartą” będziemy mogli przystąpić: burmistrz i ja, do dalszych rozmów o przyszłości placówki – dodała Ewa Gryza.

Potwierdzam, że umowa na wynajem została podpisana na 3 miesiące. Nasze działania mają na celu zapewnienie ciągłości leczenia pacjentów – powiedział nam wiceburmistrz Karol Kos. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here