Pożegnanie dyrektor trzebnickiego liceum

558

Pożegnanie dyrektor było jednym z elementów apelu na zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor od ostatnich wychowanków dostała piękny bukiet kwiatów żywych oraz utrwalonych na akwarelowym obrazie. Oczy się jej zaszkliły, gdy szkolny chór zaśpiewał przeróbkę piosenki z lat 60. ub. wieku zespołu Filipinki „Profesorze” .

Starosta Robert Adach, żegnając dyrektor szkoły jako pracodawca, sięgnął do bardzo odległej historii, bo aż.. zlodowacenia, kiedy to morena kształtowała obecne Wzgórza Trzebnickie. Szybko jednak przeskoczył do średniowiecza, by nawiązać do Henryka Brodatego i… statuetki z jego podobizną  – prezentu, jaki wręczył dyrektorce. Kolejnym ważnym etapem rozwoju miasta było założenie liceum, które kształci kadry, tworzące smak, kształt i historię powiatu trzebnickiego”. Właśnie  w tym liceum uczy od trzydziestu siedmiu lat, od dwudziestu cztererch współ-, a od dwunastu kierowała Danuta Szuber, która właśnie zamyka pewien okres historii, przechodząc na emeryturę. –  Pani dyrektor Szuber niewątpliwie wpłynęła na losy wielu pokoleń trzebniczan, jest współautorem sukcesów wielu absolwentów. wpłynęła na przyszłość, karierę, ale i styl życia wasz i waszych poprzedników. Zbudowała wizerunek szkoły, która dziś dzierży zaszczytny tytuł najlepszego liceum w powiecie trzebnickim i jednego z lepszych na Dolnym Śląsku i w całej Polsce – powiedział m.in. starosta.

Jak się dowiedzieliśmy, dyrektor Szuber sama złożyła podanie o przejście na emeryturę na koniec roku szkolnego, jeszcze przed osiągnięciem wieku emerytalnego Wynika to z przepisów oświatowych: albo teraz przejdzie na tzw. z karty nauczyciela, albo po osiągnięciu odpowiedniego  wieku na zusowską. Ale wtedy straci finansowo.

W piątek odbędzie się konkurs na nowego dyrektora. Jak dowiedzieliśmy się w starostwie, termin składania podań mija w środę, a do ubiegłego piątku nikt oficjalnie nie zgłosił chęci kandydowania.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here