Zawody triathlonowe przed nami

92

Jak poinformował nas organizator zawodów – Zenon Janiak, w ubiegłym tygodniu do startu w zawodach zgłosiło się 30 uczestników. Lista jest jeszcze otwarta, bowiem swoich sił w triathlonie może spróbować maksymalnie 50 śmiałków. Obowiązuje rejestracja internetowa, panel zapisów dostępny jest na stronie: www.twardziel2014.pl. Tam znajdują się wszelkie komunikaty i aktualności.

Otwarcie zawodów na nowym basenie w Żmigrodzie, będzie miało miejsce o godzinie 11.30 Zawodnicy będą startować w tej pierwszej dyscyplinie indywidualnie. Najpierw do przepłynięcia dystans 100 m (czyli długość 4 basenów), w podgrzewanej wodzie… Następnie jazda rowerem przez ok 28 km (trasa rowerowa wiedzie ze Żmigrodu, przez Osiek, Przedkowice, Kaszyce Milickie, Kaszyce Wielkie, Domanowice, Brzyków, Nowy Dwór, do Trzebnicy). Na trasie będą rozmieszczone punkty mierzenia czasu. Potem tylko bieg wokół stawów, dwa okrążenia – powiedział nam Zenon Janiak.

Najlepsi zawodnicy w swojej kategorii wiekowej otrzymają trofeum z wizerunkiem Henryka Brodatego. Wiemy również, że oprócz pakietu startowego dostaną nagrodę niespodziankę.

Wszystkim, którzy chcą powalczyć o miano „twardziela” powiatu życzymy powodzenia w zbliżających się zawodach.

Zawody triathlonowe są jedną z atrakcji, jakie zostaną przygotowane w związku z otwarciem basenu Aquagród (taką nazwę otrzyma żmigrodzki basen). Wiemy też, że 5 lipca o godzinie 17, na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie odbędzie się „nie lada gratka” dla miłośników futbolu. Właśnie wtedy zostanie rozegrany mecz towarzyski między Piastem Żmigród a ekstraklasowym Piastem Gliwice. Solidnej dawki sportowych emocji z pewnością nie zabraknie!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here