Co robi władza

71

Robert Adach, starosta trzebnicki wczoraj m.in. uczestniczył w pracach komisji Rady Powiatu. Z radnymi spotyka się także dzisiaj, wcześniej z pracownikami wydziału inwestycji przekaże wykonawcy plac budowy – drogę Trzebnica – Skarszyn – granice powiatu. W tym tygodni także zdecyduje o ogłoszeniu przetargu na remont starej hali sportowej w Powiatowym Zespole Szkół nr 1, na który starostwo otrzymało 50-proc. dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł z Ministerstwa Sportu. W sobotę otworzy, ale i weźmie czynny udział triathlonie Twardziel: przepłynięcie 100 m na basenie w Żmigrodzie, 28-km wyścig rowerowy ze Żmigrodu przez Kaszyce i Domanowice do Trzebnicy i na koniec 2,5-km bieg sprinterski ulicami miasta!

Sławomir Błażewski, burmistrz Obornik Śląskich – wczoraj w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu omawiał udział wolontariuszy z gminy w tegorocznej edycji akcji „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia”. Po południu uczestniczył  Jarach w ostatnich konsultacjach w sprawie wniosku o przyłączenia przysiółka Nowosielce do Obornik Śl. Dziś m.in. poprowadzi cotygodniową odprawę kierownictwa urzędu. Jutro będzie w urzędzie przyjmował mieszkańców gminy.  W czwartek i piątek będzie w urzędzie załatwiał bieżące sprawy gminy.

Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu – w tym tygodniu weźmie udział w uroczystym otwarciu basenu.

Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic – wczoraj rozmawiał z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei oraz z Zarządem Dróg Powiatowych w Trzebnicy, a także uczestniczył w nadzwyczajnej sesji. Dzisiaj włodarz gminy będzie miał spotkanie w sprawie ścieżek rowerowych, a jutro będzie, wspólnie z sołtysem Borówka na uroczystej gali „Sołtys Roku”,  w Warszawie. W czwartek burmistrz będzie załatwiał szereg spraw bieżących oraz będzie rozmawiał o realizowanych projektach, dofinansowanych ze środków zewnętrznych. Natomiast w piątek włodarz gminy zrobi objazd inwestycji gminnych.

Jakub Bronowicki, wójt gminy Wisznia Mała – niestety nie udało nam się dodzwonić do wójta by uzyskać informacje na temat tego, co będzie robił w tym tygodniu.

Robert Borczyk, wójt gminy Zawonia – w niedzielę uczestniczył w przekazaniu kopii Golgoty Jasnogórskiej do kościoła w Złotowie oraz w zakończeniu Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. W pozostałe dni wójt będzie się zajmował sprawami bieżącymi gminy. A w niedzielę w Świątyni Artystów będzie uczestniczył w koncercie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here