Ekologowie w teorii i praktyce

287

Zasady konkursu są o tyle proste co oryginalne, a zarazem pożyteczne. Uczniowie fotografują dzikie wysypiska śmieci na terenie gminy Oborniki Śląskie. Zdjęcia naklejają na brystol i dołączają mapkę z lokalizacją wysypiska. Urząd Miejski w Obornikach Śląskich na podstawie map doprowadza to miejsce do porządku. –  Szkoda tylko, że mimo nowej ustawy o śmieciach, nadal jest ich mnóstwo w lasach i przy drogach. Bo to nie ustawą zmienia się świat, tylko rękami i sercem ludzi – powiedziała nam współkoordynatorka konkursu – Małgorzata Nehrebecka, nauczycielka biologii w obornickim PZS. – Dziękujemy pani Urszuli Mielniczuk za zaproszenie, za wielkie ekologiczne zaangażowanie na rzecz całej naszej gminy. Dziękujemy Sponsorom, którzy ufundowali nagrody. Panu Burmistrzowi Obornik Śląskich za pomoc w posprzątaniu śmieci. Nadleśnictwu Oborniki Śląskie za miłe przyjęcie nas w szkółce leśnej w Jarach. Uczniom wszystkich typów szkół naszej gminy i ich opiekunom za ich pracę i zaangażowanie, za dbanie o naszą małą ojczyznę.

Konkurs został rozegrany w trzech kategoriach: dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Drugi miejsca zajęli:Konrad Wróbel (SP Uraz), Kamila Minorczyk (gimnazjum dwujęzyczne) i Maria Freus (LO); trzecie: Bartosz Bielaska (SP3), Michał Nehrebecki (gimnazjum dwujęzyczne) i  Klaudia Wójcik(technikum hotelarskie w PZS). Ponadto jury przyznało wyróżnienia: Simonie Szuster (SP 3), Annie Gołeckiej (SP 3), Kindze Szemiel (SP 2), Krystianowi Wróblowi  (SP Uraz), Hannie Frankiewicz (SP 3), Klaudii Boczanowskiej  (LO).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here