Co się stało ze skarbonką?

85

Do kradzieży miało dojść podczas festiwalu hip-hopowego, późnym popołudniem lub w nocy. Informacje o tym, że skarbonka zniknęła krążyły wśród prusiczan podczas ostatniego dnia święta miasta. Mieszkańcy powtarzali sobie plotkę, ale nikt nie wiedział kto, kiedy i jaką kwotę miał ukraść. Aby zweryfikować informację, zadzwoniliśmy do Straży Miejskiej w Prusicach.

Z tego co wiem ksiądz przekazał sprawę policji, tam też zgłosił sprawę. Trzeba pamiętać, że kradzieżami powyżej 230 zł zajmuje się policja – powiedział nam Hubert Olszewski, strażnik miejski, który zastępuje komendanta podczas jego urlopu.

Ksiądz proboszcz Bernard Świst, nie chciał z nami rozmawiać: – Dzień dobry. Nie potwierdzę tego zdarzenia ani nie zaprzeczę. Do widzenia – usłyszeliśmy w słuchawce. Jeszcze bardziej tajemniczo zrobiło się, kiedy naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy powiedział, że policja nie otrzymała zgłoszenia o kradzieży skarbonki z kościoła.

Co w takim razie się stało i dlaczego ksiądz nie chce potwierdzić, czy ktoś ukradł pieniądze wiernych, które zostały ofiarowane na potrzeby kościoła. Miejmy nadzieję, że już niedługo sprawa się wyjaśni i dowiemy się jaka jest prawda.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here