Dzieci pożegnały się z przedszkolem

63

Przedszkolaki kończyły rok szkolny w ostatnią środę. Dla dzieci, ich rodziców, a także pracowników przedszkola w Pęgowie było to wyjątkowe święto, ponieważ z przedszkola do szkoły odchodziły dzieci z grupy „Motylki”, 6 i 7-letnie, a także z grupy „Żabek”.

Przedszkolaki przygotowały program artystyczny pod kierunkiem swoich pań nauczycielek, dyrektor przedszkola Danuta Adamowicz podziękowała za wspólnie spędzone lata, wspominała dobre chwile i te złe. Dzieci i rodzice wyraźnie się wzruszyli.

Pani dyrektor bardzo ciepło mówiła o tych 3 latach. Miło nam rodzicom, że my również zostaliśmy uhonorowani za pomoc i zaangażowanie w różnych przedsięwzięciach przedszkola – powiedziała nam Małgorzata Machnik, jedna z mam, której dziecko w tym roku idzie do pierwszej klasy.

My, rodzice również przygotowaliśmy niespodziankę dla pracowników przedszkola: o każdym z nich dzieci przygotowały kilka zdań charakterystyki, która ułożyła się w rymowany wiersz. I tak, okazało się na przykład, że dzieci widzą iż pani dyrektor jest elegancka i nosi ładne buty, że jedna z pań wychowawczyń na występy zakładała czerwone szpilki, a pan konserwator ma spodnie na szelkach – mówi Małgorzata Machnik i dodaje, że w tajemnicy przed wszystkimi, przygotowała razem z mężem 30-minutową prezentację multimedialną, w której pokazali historię trzech lat swoich dzieci: od pasowania na przedszkolaka, przez wszystkie wycieczki. – Dzieciaki i dorośli świetnie reagowali. Niektóre dzieci nawet się nie poznawały na zdjęciach sprzed 3 lat.

Dodatkowo, każdy absolwent przedszkola otrzymał pamiatkową książkę o sobie: ze swoim zdjęciem, z wypowiedziami kim chciałyby zostać w przyszłości. Każda książka była w pełni spersonalizowana.

Przed dziećmi dwa miesiące laby. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie dopisywała i pociechy rozpoczną rok szkolny wypoczęte i w świetnych humorach.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here