Złodzieje wycięli katalizatory z czterech busów

1175

Kiedy dokładnie doszło do kradzieży – tego nie wiadomo. Krzysztof Talarczyk, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy podaje, że złodziej lub złodzieje zrabowali części pomiędzy 20 a 23 czerwca.

Do kradzieży doszło w weekend i dopiero w poniedziałek, w firmie w której jeździły busy, zauważono stratę – mówi policjant. Jak dodaje, najprawdopodobniej grupa złodziei ucięła całe układy wydechowe razem z katalizatorami.

– Sprawcy weszli na ogrodzony teren, monitorowany, gdzie zatrudnionych jest dwóch pracowników ochrony. Straty są w tym przypadku duże, właściciel oszacował je na 25 tys. zł – podaje policjant i dodaje, że funkcjonariusze wykonują już czynności zmierzające do tego, żeby jak najszybciej namierzyć i zatrzymać sprawców.

Krzysztof Talarczyk tłumaczy, że do budowy katalizatorów używa się platyny, która jest drogim metalem, a stosunkowo łatwo jest go odzyskać. – W całym kraju takie kradzieże zdarzają się dość często, jednak na naszym terenie wcześniej nie odnotowywaliśmy takich przypadków. Złodzieje najchętniej kradną części z samochodów ciężarowych, ale zdarzają się również kradzieże z osobówek – dodaje policjant. 

Na razie policjanci jeszcze nie wiedzą jak doszło do kradzieży i jak złodziejom udało się niepostrzeżenie i po cichu wyciąć metalowe części. Miejmy nadzieję, że szajka zostanie bardzo szybka ujęta, że nie zdarzy się tak, że rano, odpalając samochód przed wyjazdem do pracy zobaczymy, że również staliśmy się ofiarami złodziei.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here