Groźny wypadek na mokrej drodze

146

Do tego groźnego wypadku doszło 25 czerwca, około godziny 17 na drodze wojewódzkiej łączącej Oborniki Śl. i Trzebnicę. W tym dniu warunki na drodze były trudne, jezdnia była mokra i śliska, a opady deszczu ograniczały widoczność.

Tuż za miejscowością Borkowice, na wzniesieniu, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, kobieta kierująca samochodem osobowym zjechała na lewy pas jezdni i zderzyła się z jadącym z przeciwka innym samochodem osobowym.

Jak powiedział nam Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy PSP w Trzebnicy, pierwszej pomocy poszkodowanym osobom udzielili inni kierowcy.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce zdarzenia, wszyscy poszkodowani znajdowali się już poza swoimi samochodami. Zanim na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego strażacy udzielili pierwszej, kwalifikowanej pomocy ofiarom. Dwie osoby zostały przewiezione karetką do trzebnickiego szpitala, a kobieta, która odniosła najcięższe obrażenia ciała została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z wrocławskich szpitali. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, a także pojazdy, odłączyli akumulatory, aby nie doszło do pożaru.

Podczas akcji ratunkowej policjanci zamknęli ruch na drodze wojewódzkiej, a samochody były kierowane objazdem przez Rzepotowice i Kowale. Na miejscu pracował także technik policyjny.

Dopiero w momencie, kiedy samochody zostały umieszczone na lawetach, a strażacy posypali drogę sorbentem i uprzątnęli ją, ruch został wznowiony.

Jak podaje Dariusz Zajączkowski, w akcji ratunkowej, która trwała blisko 3 godziny brało udział 12 strażaków: 2 wozy bojowe z PSP w Trzebnicy i jeden z OSP z Obornik Śląskich.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here