Przebudują drogę w kierunku Łoziny

191

Wymieniona będzie konstrukcja, a także położony zostanie nowy asfalt. W ramach zadania zostaną także poprawione zapadnięte studzienki kanalizacyjne, utwardzone pobocza i odtworzone oznakowanie drogowe.

Remont obecnie jednej z bardziej ruchliwych dróg został podzielony na kilka etapów. W pierwszym zostanie wyremontowany odcinek ulicy Klasztornej w Trzebnicy, potem ulica Oleśnicka aż do wylotu z miasta. W następnej kolejności, ekipa wykonawcy zajmie się odcinkiem zniszczonej drogi drogi przebiegającej przez Głuchów Górny do Skarszyna, a następnie aż do granic powiatu. Koszt inwestycji będzie wynosić ponad 2 mln 751 tys. złotych, w tym ponad 1 mln zł dotacji powiat otrzymał w ramach rządowego programu naprawy dróg, tzw. „schetynówek”.

1 lipca wykonawca przejął „plac budowy”. Niebawem można spodziewać się rozpoczęcia prac, a co za tym idzie, pewnych utrudnień na drodze (wykonawca zapewne na czas remontu wprowadzi na drodze ruch wahadłowy). Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here