Pierwsze wzmocnienia Piasta

198

Przypomnijmy, że zaraz po zakończeniu sezonu 2013/2014 włodarze piłkarskiej „Dumy Doliny Baryczy” wiedzieli, że z gry zrezygnuje czterech zawodników. Mariusz Niedbała zakończył piłkarską karierę, a Grzegorz Sawicki, Paweł Abramowicz i Kamil Niedźwiedź zdecydowali się na zarobkową emigrację. Przy takich ubytkach kadrowych wiadomo było, że klub chcąc utrzymać dotychczasowy poziom sportowy musi tego lata zdecydować się na konkretne zakupy. W minionym tygodniu  doszło do takowych transakcji.

Pierwszym wzmocnieniem Piasta został Adrian Bergier, który w poprzednim sezonie pełnił funkcję grającego trenera Polonii Trzebnica. Ten 28-letni napastnik w przeszłości był już zawodnikiem Piasta i pozostawił po sobie pozytywne opinie, dlatego też włodarze żmigrodzkiego klubu postanowili ponownie związać się z popularnym „Bergim”, który w poprzednim sezonie z ilością 10 strzelonych goli był najskuteczniejszym zawodnikiem trzebniczan w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Jak się okazało nie była to jedyna transakcja Piasta w ostatnich dniach. Drugim pozyskanym zawodnikiem został 21-letni Szymon Sołtyński. Pochodzący z Obornik Śląskich piłkarz wiosną reprezentował barwy II-ligowej Ostrovii Ostrów Wielkopolski, a teraz postanowił zasilić szeregi Piasta Żmigród.

–  Cieszymy się bardzo z tych dwóch transferów. Wierzymy, że zarówno Adrian, jak i Szymon będą naszymi mocnymi punktami i w przyszłym sezonie i dadzą nam wiele radości wyznał prezes żmigrodzkiego klubu Rafał Zagórski. Tymczasem ekipa trenera Grzegorza Podstawka rozpoczęła okres przygotowawczy do sezonu 2014/2015 w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. W najbliższą sobotę 5 lipca, w ramach otwarcia nowego basenu kąpielowego w Żmigrodzie dojdzie do towarzyskiego spotkania miejscowego Piasta z ekstraklasowym Piastem Gliwice. Początek tego wyjątkowego meczu o godz. 17.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here