Wydział komunikacji będzie gotowy w październiku

55

Z podanych nam informacji wynika, że prace budowlane prowadzone są zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Nie przewidujemy żadnych opóźnień. W tej chwili ekipa wykonawcy zajmuje się murowaniem ścian, bowiem budynek zostanie rozbudowany o 30 % w stosunku do obecnej jego powierzchni. Trwają także prace związane z montażem instalacji elektrycznej – wyjaśnił nam Marek Rakowski, naczelnik wydziału inwestycyjno-technicznego.
Za rozbudowę budynku odpowiada firma – Zakład budownictwa ogólnego Sławomir Białasik z Leszna, która zaproponowała ofertę w przetargu wynoszącą 1 mln 393 tys. 34,18 zł. Koszty mogą jednak wzrosnąć, bowiem w trakcie inwestycji mogą wyniknąć roboty dodatkowe.

Wizualizację budynku można obejrzeć na stronie internetowej starostwa. Wydział komunikacji będzie  się mieścił „tylko i wyłącznie” na parterze. Obiekt będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Petenci będą obsługiwani w kilku przestronnych pokojach, a nie jak dotąd przy kilku stanowiskach.
Na początku lipca ogłosimy kolejny przetarg, tym razem na zakup sprzętu stanowiącego wyposażenie obiektu. Planujemy kupić: biurka, szafy, krzesła fotele. Na ten cel zostanie zapisana szacunkowa kwota wynosząca 100 tys. zł – wyjaśnia naczelnik.
Wiemy, że w ramach tego przetargu będzie także kupowany specjalny system „kolejkowy”, uprawniający pracę i obsługę klientów wydziału komunikacji. Już rozstrzygnięto przetarg na zakup i montaż przesuwanych regałów do archiwum. Wygrała firma Wist Sp. z o.o. sp.k. z Wrocławia, która zaproponowała kwotę wynoszącą 114 tys. 760,23 zł (w ramach tego zdania zamontuje także regały do powstającego centrum multimedialnego w PZS 1 – więcej o tym projekcie w kolejnych numerach NOWej).
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wszelkie prace związane z przebudową budynku powinny się zakończyć do 30 września, potem pozostaną tylko odbiory techniczne. Nowoczesny wydział komunikacji będzie czynny już w październiku.
2,5 mln zł
to szacunkowy koszt dostosowania budynku na potrzeby wydziału komunikacji

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here