Lekarze specjaliści zostają

83

Od kilku tygodnia  jednym z głównych tematów  w rozmowach oborniczan jest to, czy od 1 lipca nadal będzie można korzystać z porad lekarzy – specjalistów, którzy przyjmują pacjentów w ramach kontraktu podpisanego przez EWA-Med. Przypomnijmy, że miasto ogłosiło przetarg na nowego najemcę pomieszczeń w przychodni, ponieważ dotychczasowemu (EWA-Med) umowa wygasła 30 czerwca. Informacja o tym, że lekarze specjaliści, na których dotychczasowy dzierżawca otrzymał najlepszy i największy kontrakt wśród wszystkich ośrodków zdrowia, mogliby zniknąć, wywołała niepokój.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0] Przypomnijmy, że przetarg który odbył się w połowie czerwca wygrała firma Multi-Med z Wrocławia, której właścicielem jest Maciej Jagoda. Jego propozycja była atrakcyjniejsza cenowo, ponieważ zaproponował on 10,50 zł za mkw. przychodni i zadeklarował dostęp do wszystkich wymaganych w przetargu specjalistów.

Właścicielka EWA-Medu, Ewa Gryza podnosiła, że to ona ma kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, które są ważne do końca przyszłego roku. Zastanawiała się również, w jaki sposób właściciel zapewni dostęp do specjalistów. Maciej Jagoda zapowiedział natomiast, że dostęp do specjalistów, który zaoferował w przetargu jest jak najbardziej do spełnienia i zapewniał, że zależy mu na tym aby jak najszybciej zakończyć remont poddasza przychodni i będzie chciał poszerzyć ofertę przychodni, przede wszystkim o szeroko pojętą diagnostykę.

Wiele emocji budziła również kwestia zadłużenia EWA-Medu w stosunku do gminy. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Sławomir Błażewski poinformował, że firma uregulowała swoje zobowiązania, poza największą kwotą, około 140 tys. zł, którą Ewa Gryza będzie rozliczała jako kompensatę za koszty poniesione na remont. Burmistrz mówił także, że jest wola porozumienia pomiędzy EWA-Medem, który ma kontrakty z NFZ, a nowym najemcą lokali. W ostatnich dniach prowadzone były negocjacje pomiędzy stronami. – Mogę zapewnić, że opieka specjalistyczna pozostanie w ośrodku. Jeśli chodzi o szczegóły porozumienia, to będą one ustalane w tym tygodniu – powiedział nam Maciej Jagoda.

Nadal będę realizowała swój kontrakt z NFZ w przychodni, bo najważniejsze jest dobro pacjenta. Ciągłość świadczeń zostanie zachowana. Myślę, że dojdę do porozumienia z burmistrzem, bo wierzę w rozsądek rządzących – dodała Ewa Gryza. I to jest chyba najlepsza wiadomość dla pacjentów z Obornik Śl. i okolic. Dla osób, które korzystają ze specjalistów mało istotne jest to, jak strony się porozumieją, dla pacjentów liczy się to, aby dostęp do lekarzy był prosty, a kolejki krótkie. Miejmy nadzieję, że właśnie tak pozostanie. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here