Trzebniczanie oddali krew

56

Kilkanaście dni temu tuż przy sklepie Intermarche można było oddać krew. Jak się okazuje była to siódma edycja ogólnopolskiej akcji „Krew dla Polski”, zorganizowana w porozumieniu z siecią sklepów: Intermarche i Bricomarche oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to akcja prowadzona co roku od maja do września.

Byliśmy w Trzebnicy na parkingu sklepu Intermarche. Z Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjechał autobus do pobierania krwi. Do tej pory zgłosiło się 9 krwiodawców, którzy oddali krew – powiedziała pani Mariola z Polskiego Czerwonego Krzyża.

Przez cały czas była także prowadzona loteria, z której dochód przeznaczony zostanie dla dzieci na godne dzieciństwo i dla wszystkich potrzebujących osób. Jest to akcja, której celem jest m. in. dożywianie.

Każdy los wygrywa. Są to rzeczy, które pozyskujemy od sponsorów, bo jak zwykle w każdym rejonie oddziały Polskiego Czerwonego Krzyża muszą się same finansować. Na działalność, którą wykonujemy musimy sami pozyskać pieniądze – powiedziała pani Mariola.

Aby ludziom pomagać, trzeba najpierw pozyskać środki. W tej chwili najbardziej potrzebne są wszystkie minusowe grupy krwi.

Ponieważ ta akcja organizowana jest od maja do września, to krew pozyskana z tych akcji przeznaczana będzie dla ludzi, którzy ucierpieli w wypadkach w okresie wakacyjnych. Jest to czas kiedy krwi potrzeba naprawdę dużo – dodała na koniec pani Mariola.

Jeżeli ktoś nie zdążył oddać krwi teraz, będzie miał taką okazję we Wrocławiu, w punkcie krwiodawstwa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here