Bartosz Kempa królem strzelców

518

Już od samego rana basen sportowy, gdzie odbywały się zawody, wyłączony był dla mieszkańców, którzy w tym dniu całkowicie za darmo mogli za to wejść i pooglądać sobie podwodną grę w hokeja z trybun, skąd co prawda niewiele było widać, bo akcje rozgrywane były pod wodą. Zainteresowani mogli natomiast obejrzeć podwodne zmagania na kilku telewizorach ustawionych w hallu. Było to możliwe dzięki specjalnym kamerom zanurzonym w wodzie.

Ponieważ hokej podwodny jest coraz bardziej popularny w Trzebnicy i cieszy się sporym zainteresowaniem, w tym roku zawody zorganizowano już po raz trzeci i z pewnością nie ostatni.

[hidepost=0]A wzięło w nich udział sześć drużyn: Hydra 1, Hydra 2, Aquarius, Pirania, W. Karlusy 1 i W. Frele 2. W każdej drużynie jest 12 osób, ale w meczu gra tylko 10 uczestników. W wodzie jednocześnie może przebywać tylko 6 zawodników. W grze możliwa jest nieograniczona ilość zmian. Jest to możliwe dlatego, że gra pod wodą wymaga dużego wysiłku i jest bardzo wyczerpująca.

Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem turnieju zawodnicy zaczęli się rozgrzewać i przygotowywać do zawodów. Czekając na start mieli już na nogach płetwy, na głowach czepki, a w ręku specjalne króciutkie kijki w kształcie haka, którymi wbijają krążek do bramki.

Drużyny rywalizowały ze sobą w fazie grupowej, rozgrywając mecze w systemie „każdy z każdym” w ramach dwóch ustalonych grup. Losowanie odbyło się tuż przed turniejem, w obecności kapitanów drużyn. Po pierwszej fazie grupowej trzy najlepsze drużyny z każdej grupy weszły do kolejnej zwanej „elitą”, a pozostałe zasiliły grupę „subelity”. W ich ramach zostały rozegrane kolejne pojedynki. Na koniec dwie najlepsze drużyny w każdej z grup zagrały finał.

Hokej podwodny powstał w 1954 r. Był to pomysł na aktywne spędzanie czasu poza sezonem w klubach nurkowych. Była to wówczas zabawa. Turniej z założenia jest międzynarodowy, obecni na nim byli zawodnicy i sędziowie z innych krajów.

 

Wyniki zawodów:

 

Król strzelców:

1. miejsce Bartosz Kempa (22 gole)

2. miejsce Bartłomiej Szydłowski (11 goli)

 

Miejsca:

 

1. Hydra 1 – 20 punktów

2. W. Karlusy 1 – 14 punktów

3. Pirania – 14 punktów

4. Aquarius – 7 punktów

5. Hydra 2 – 5 punktów

6. W. Frele 2 – 0 punktów [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here