Bieg na Grzybek z AURĄ

  106

  Obornickie Biegi Przełajowe  dopisały pod względem frekwencji, jak i pogody. Nie tylko „Bieg na Grzybek” był atrakcją w tym dniu – Dniu Dziecka. Dzieci pobiegły jako pierwsze na trasie 1200 m, a następnie dorośli i młodzież na dystansie 4200 m. Ci najbardziej wytrwali i o mocnym harcie ducha biegli na 12,5 kilometra.

  Wędkowanie w basenie, malowanie twarzy,  pokaz umiejętności strażackich, ognisko i kanapki ze swojskim smalcem, a do tego grochówka… Wiele atrakcyjnych konkursów i quiz dla dzieci z zakresu znajomości geografii i historii, w połączeniu z wiedzą o społeczeństwie.

  W imprezie uczestniczył Artur Kania, sekretarz Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, w imieniu starosty Roberta Adacha, który przebywał w tym czasie na Ukrainie. Nie zapomniał jednak o przesłaniu pięknych życzeń dla uczestników.

  Sponsorzy nagród rzeczowych spisali się na medal.Bardzo piękne i cenne nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe: książki, pendrivy oraz bardzo cenny aparat fotograficzny dały dzieciom wiele radości. Sponsorami nie mniejszej agi okazali się jak zwykle ludzie o wielkich sercach : Cukiernia „Beza” Państwa Kosowskich, Pacon, Rodar w Obornikach Śląskich, Pan Adam Kopyra, Pan Tomasz Langaj z Pęgowa, Pan Łukasz Budas, Nadleśnictwo, Zakład Gospodarki Komunalnej, OSP Oborniki Śląskie. Patronatem zabawy była gmina Oborniki Śląskie.

  Czekamy teraz do jesieni,gdy znowu będzie można pobiec w Jesiennych Obornickich Biegach Przełajowych. Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich AURA, które jest organizatorem tych imprez kulturalno-sportowych, krzewi w młodych ludziach nawyki zdrowego spędzania wolnego czasu. Zdrowe, trzeźwe i rodzinne – co w naszych czasach jest bardzo cennym przywilejem… Mamy nadzieję, iż Stowarzyszenie będzie zawsze działało na rzecz propagowania gminy,  jak i zdrowego trybu życia. Są ludźmi o wielkim sercu, za co należy im serdecznie podziękować, a przede wszystkim wspierać w ich działaniu.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here