Mateusz Gradecki: czuję się lepszym golfistą

  90

  Gradecki, który na co dzień studiuje na uniwersytecie w Tennessee razem z innym czołowym polskim golfistą Adrianem Meronkiem, jest zadowolony po swoim debiutanckim sezonie rozegranym za Oceanem. Podkreśla, że możliwość treningów pod okiem doświadczonych szkoleniowców oraz regularna rywalizacja z najlepszymi juniorami świata przynoszą wymierne efekty.

  – Początki były trudne, ale na szczęście mogłem liczyć na pomoc Adriana Meronka, który ma za sobą już dwa lata studiów w USA. Skupiłem się wyłącznie na doskonaleniu swoich umiejętności, a efekty mojej pracy są już widoczne. Ubiegły rok wzmocnił mnie przede wszystkim mentalnie. W przeszłości zdarzało się, że stres brał górę, ale teraz jest z tym o wiele lepiej. Czuję, że moja gra jest dojrzalsza i bardziej opanowana. Mam nadzieję, że to drobny prognostyk na cały sezon – powiedział Mateusz Gradecki.

  Młody golfista był ważnym ogniwem reprezentacji uniwersyteckiej, która z powodzeniem rywalizowała z blisko 300 drużynami z całych Stanów Zjednoczonych. Niestety, nie udało się awansować do ścisłego finału rozgrywek. Gradecki nie będzie miał jednak zbyt dużo czasu na rozpamiętywanie tego wyniku. Już niedługo przystąpi do kolejnych turniejów, tym razem w Europie, w których zapowiada walkę o jak najwyższe miejsca.

  – Każdy start traktuję bardzo poważnie i prestiżowo. W tym roku, przede wszystkim chcę się dobrze zaprezentować w British Amateur Championship oraz w mistrzostwach Europy amatorów w Szkocji. Turnieje te są zawsze mocno obsadzone i wymagają od zawodników niemal bezbłędnej gry. Ponadto, liczę również na dobry występ w Faldo Series Poland Championship, zwłaszcza, że odbędzie się on na polu, które znam jak „własną kieszeń” – zaznaczył Gradecki.

  Faldo Golf Series, to cykl międzynarodowych turniejów skierowanych do najbardziej utalentowanych młodych golfistów. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca turniejów Masters – sir Nick Faldo.

  Główną ideą Faldo Golf Series jest stworzenie młodym ludziom szansy do gry w golfa i tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny. W ramach cyklu, co roku jest rozgrywanych 38 turniejów w 28 różnych krajach na całym świecie, w których udział mogą wziąć zarówno dziewczyny, jak i chłopcy w wieku od 12 do 21 lat.

  Turnieje z cyklu Faldo były już rozgrywane w Polsce, po raz ostatni w 2009 roku. Faldo Series Poland Championship wraca do kalendarza golfowego po pięciu latach przerwy. Turniej odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie (gmina Prusice).  Oficjalnymi ambasadorami turnieju zostali: Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz oraz Marcin Wójcikz Kabaretu „Ani Mru-Mru”. Swój udział w rozgrywkach zapowiedzieli również najlepsi polscy golfiści-amatorzy:Mateusz Gradecki i Adrian Meronk.

  Gradi Golf Club to jeden z najładniej położonych i najciekawiej ukształtowanych kompleksów golfowych w Polsce. Jego najważniejszą częścią jest 18-dołkowe pole główne, par 71, o długości 5366 metrów, którego charakterystyka stanowi wyzwanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Goście Gradi GC mogą również skorzystać z m.in. 6-dołkowego pola parkowego, par 19, profesjonalnego  driving range`u oraz licznych miejsc do ćwiczeń. Całość infrastruktury golfowej zlokalizowana jest wśród malowniczych krajobrazów, które dopełnia wspaniała zabudowa z odrestaurowanym Pałacem Brzeźno, pełniącym funkcję budynku klubowego i hotelowego.

  To wszystko, w połączeniu z wyjątkową atmosferą, sprawia, że odwiedzając Gradi GC można poczuć się jak członek elitarnego klubu golfowego rodem z kolebki tej dyscypliny – Szkocji.

  Faldo Series Poland Championship 2014 będzie kolejnym dużym wydarzeniem golfowym, które odbędzie się na Gradi Golf Club. W ostatnich latach rozegrano tu również takie turnieje, jak m.in. Retro Cup, Axe Golf Club oraz Ladies Golf Tour.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here