Uczniowie świętowali Dzień Sportu

421

W ramach dnia sportu na terenie szkoły przeprowadzono liczne turnieje, wśród których były: piłka nożna (6 dziewczyn), koszykówka (6 dziewczyn) i siatkówka (2 dziewczyny i 1 chłopiec). Za każdą konkurencję (gry i zabawy) klasa mogła uzyskać 10 punktów, a za wygrany turniej 12 punktów. Ponadto w tym roku także za wysoką frekwencję zostały przyznane dodatkowe punkty. Za każdą obecność klasa otrzymała jeden punkt.

Dzień Sportu odbywa się w naszej szkole co roku. Jest to naszą tradycją. Co roku organizuje to jedna klasa z gimnazjum  i jedna klasa z liceum  pod opieką nauczycieli wf-u i wychowawców – powiedziała Elżbieta Wróblewska. W tym roku organizacją zajęły się klasy: II b gimnazjum i I d liceum.

W zawodach biorą udział reprezentacje klas. Każda klasa musi wyznaczyć swoich reprezentantów do poszczególnych rozgrywek. Uczniowie biorą udział w tych konkurencjach, w których chcą. Na koniec zawodów zsumowano punkty z poszczególnych rozgrywek, a także za frekwencję i wręczono nagrody. W tym roku było to kilka kilogramów cukierków.

Jako pierwsi zmagali się licealiści, później gimnazjaliści. Pierwsze miejsce w rywalizacji liceum zajęła kl. II d, drugie miejsce kl. II c. W rywalizacji gimnazjum zaś I miejsce zdobyła kl. III c.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here