Wybory samorządowe

242

Głosowanie 16 listopada

Datę wyborów wyznacza się na ostatni dzień wolny od pracy, poprzedzający upływ kadencji rad. Ponieważ koniec obecnej kadencji nastąpi 21 listopada 2014 r., okres, w którym prezes Rady Ministrów powinien zarządzić wybory to czas od 21 lipca do 21 sierpnia 2014 r.

Ostatnim dniem wolnym przed piątkiem 21 listopada jest niedziela 16 listopada, oznacza to, że premier powinien zarządzić wybory właśnie na ten dzień.

Kto na burmistrza Obornik Śląskich?

Wygląda na to, że PiS nie ma jeszcze swojego kandydata na stanowisko burmistrza Obornik Śląskich. Przynajmniej oficjalnie nic o tym nie wiadomo. Tomasz Sokołowski, który jeszcze kilkanaście miesięcy temu był zdecydowanym pretendentem do fotela szefa samorządu, wczoraj nie chciał wypowiadać się w tej sprawie. Jak się dowiadujemy, jego lokalni działacze partii chcą aby w walce o stanowisko burmistrza PiS reprezentował Łukasz Budas. On sam nie potwierdza i nie zaprzecza tym informacjom. – Proszę zapytać za miesiąc, jak rozpocznie się oficjalna kampania, wtedy odpowiem – powiedział nam wczoraj Łukasz Budas. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Łukasz Budas ma udziały w spółce, która prowadzi obornicki sklep Intermarche, a jak wiadomo burmistrzowie nie mogą prowadzić działalności gospodarczych lub posiadać więcej niż 10 procent udziałów w spółkach. Nie mogą też zasiadać w radach nadzorczych, ani być członkami zarządów.

Dziś na pewno deklarują swój start: starający się o reelekcję burmistrz Sławomir Błażewski oraz wicestarosta Arkadiusz Poprawa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here