Zawonia zainauguruje Mistrzostwa Polski w Kolarstwie

219

Warto może przypomnieć, że  17 lat temu, w czerwcu 1997 r. kolarskie MP odbywały się w Trzebnicy. Trasa wyścigu ze startu wspólnego prowadziła pętlą: Trzebnica – Droszów – Kowale – Marcinów – Trzebnica. Najlepsi pokonywali ten dystans kilka razy, a meta znajdowała się na trzebnickim Rynku. Tytuły mistrzów zdobyli wówczas: Dorota Czynszak i Dariusz Baranowski (jazda na czas) oraz Bogumiła Matusiak i Piotr Wadecki (wyścig ze startu wspólnego).

Ponieważ jest to bardzo ważna impreza, wójt Robert Borczyk na stronie internetowej gminy zamieścił apel do mieszkańców o następującej treści:

„Serdecznie Państwa zapraszam do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Uprzejmie proszę o godne i gościnne przyjęcie gości, dobrą atmosferę rywalizacji sportowej i należytą promocję naszych partnerów i wszystkich tych, którzy przyczynią się do sprawnego przebiegu imprezy. Pragnę nadmienic, że wyścig to wielka szansa dla naszej gminy, jej promocji, a przez to tworzenia warunków dobrego rozwoju. Trasa wyścigów przebiega przez następujące miejscowości: Zawonia, Grochowa i Czeszów. Bardzo proszę mieszkańców wymienionych miejscowości o udekorowanie swoich posesji i gościnne powitanie zawodników. Dla najładniej przygotowanych sołectw zostanie ufundowana specjalna nagroda”.

Organizacja tak dużych imprez wymaga oczywiście wprowadzenia koniecznych dla zapewnienia bezpieczeństwa ograniczeń dla pojazdów. Z tego też powodu w środę 25 czerwca od godz. 8 do 18 zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów droga wojewódzka nr 340 na odcinku Zawonia – Ludgierzowice oraz droga powiatowa nr 1371 na odcinku Zawonia – Czeszów. Ponadto zamknięty zostanie plac parkingowy przy Urzędzie Gminy Zawonia. Dzień targowy ze środy zostanie przesunięty na czwartek 26 czerwca. Na pozostałych drogach zostaną wytyczone objazdy, umożliwiające swobodny dostęp do miejsc zamieszkania.

W celach organizacyjnych wyznaczone zostały także specjalne miejsca parkingowe:

po prawej stronie wzdłuż ulic: Jaśminowej, Topolowej, Jarzębinowej, Nowej, Wrzosowej,

Tęczowej, Piaskowej, Spacerowej (w kierunku Tarnowca), Nauczycielskiej, Szkolnej i

Wiosennej (w kierunku Budczyc0.

Od godziny 9 do 17 z ruchu wyłączone zostaną natomiast ulice w Zawoni i drogi, po których będzie się odbywał wyścig. Są to: Milicka i cała droga powiatowa nr 1371 na odcinku Zawonia – Grochowa-Czeszów (wraz ze skrzyżowaniem), Trzebnicka oraz Oleśnicka i cała droga wojewódzka nr 340 na odcinku Zawonia – Ludgierzowic

Na wymienionych ulicach obowiązuje całkowity zakaz ruchu oraz parkowania pojazdów.

Szczegółowe informacje i plan zawodów znajdują się na stronie internetowej gminy Zawonia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here