Bezpieczne wakacje

56

Trzebnicy policjanci drogówki i prewencji w ramach akcji ukierunkowanej na niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kampanii „Kieruj się rozsądkiem” odwiedzili Szkołę Podstawową w Masłowie. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypomnieli najmłodszym jak należy zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą i w górach

Dzieci klas O, I, II,III pod bacznym okiem policjanta chętnie ćwiczyły przejście przez ulice i dzieliły się własnymi spostrzeżeniami związanymi z poruszaniem się po drodze. Przypomniano dzieciom, jakim ważnym elementem jest noszenie odblasków i jak na co dzień należny zadbać o siebie, aby być widocznym na drodze przez kierujących pojazdami. Dzieci wiedziały jakie mogą być skutki niewłaściwego poruszania się pieszych i rowerzystów. Ideą spotkania było propagowanie bezpieczeństwa w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem”.

Spotkanie to było również okazją do omówienia zasad związanych z bezpiecznymi wakacjami. Mówiono o zagrożeniach na drodze, w domu i nad wodą, jak i o tym, kiedy korzystać z telefonów alarmowych.

Dzieci otrzymały od policjantów puzzle z Komisarzem Lwem, ufundowane przez Urząd Miejski w Trzebnicy. Policjanci mają nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here