Szynobus wrócił na trasę

60

Przypomnijmy, że do wypadku, w którym zostały ranne dwie osoby (maszynista i pasażerka) doszło w poprzedni poniedziałek, przed godz. 10. Jak wynikało z relacji pasażera, pana Adama, pociąg zwolnił przed stacją, ale nie zatrzymał się na niej. Zjechał na boczny tor i wjechał w hałdę ziemi. Na miejscu wypadku dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej przyczyną wykolejenia się składu było zasłabnięcie maszynisty. Jak mówił zastępca komendant KP PSP w Trzebnicy, który dowodził akcją ratunkową, maszynista nie pamiętał momentu wjazdu na stację; strażak zaznaczył jednak, że maszynista był w szoku i kontakt z nim był utrudniony.

Od razu ruch szynobusów na linii Wrocław Psie Pole-Trzebnica został wstrzymany, a pasażerów przewoziła autobusowa komunikacja zastępcza. Jednak z powodu braku dojazdu autobusy nie docierały na stacje: Pierwoszów i  Wrocław Pawłowice

Na wielu forach i profilach facebookowych rozgorzała dyskusja na tematy: kiedy ruch szynobusów zostanie przywrócony, a także czy pasażerowie posiadający bilety miesięczne będą mogli liczyć na jakąś rekompensatę.

Tomasz Kloc, specjalista ds. marketingu Kolei Dolnośląskich S.A. poinformował nas, że ruch pociągów został przywrócony dzień po wypadku, we wtorek 17 czerwca tuż po godz. 19.

Pociągi kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy – powiedział przedstawiciel Kolei Dolnośląskich. Jak się okazuje, zwroty pieniędzy dla pasażerów, którzy wykupili bilety miesięczne nie będą odbywały się „z urzędu”.

Szczegółowe zasady wnoszenia skarg i reklamacji są określone w „Regulaminie obsługi podróżnych, odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt Kolei Dolnośląskich S.A.” RPO-KD” oraz na stronie www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/obsługa-pasażera/skargi-i-reklamacje.html. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone w jak najszybszym czasie – zapowiedział Tomasz Kloc i dodał: – Naszych podróżnych pragniemy serdecznie przeprosić za niedogodności jakich doświadczyli w związku z wypadkiem.

Przypomnijmy, że przyczyny wypadku poznamy dopiero za kilka tygodni, kiedy prace zakończy specjalna komisja badająca sprawę.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here