Talent ze Żmigrodu

709

Podczas finałowego pokazu Kasia przedstawiła gościom oraz pozostałym uczestnikom ligi: rysunki, komiksy oraz portrety swojego autorstwa.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

Zostały zaprezentowane na dużym ekranie w formie filmu z podkładem muzycznym Mike`a Oldfielda. Jej prace spotkały się z uznaniem publiczności zgromadzonej w teatrze i zostały nagrodzone gromkimi brawami – poinformowała nas Beata Wyrzykowska, doradca zawodowy w szkole, dodając, że gratulacje swojej laureatce złożyło grono pedagogiczne oraz koleżanki i koledzy ze szkoły. Dyrektor szkoły Jan Czyżowicz podkreślił, że „jest to kolejny rok, gdzie na Gali swoje talenty przedstawiają uczniowie naszej szkoły”.

Gala była prezentacją najlepszych, zdaniem jurorów, uczestników uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego Dolnego Śląska. W finale wystąpiło 28 utalentowanych w różnych dziedzinach uczestników, laureatów eliminacji regionalnych, które odbyły się w marcu w Bolesławcu, Głogowie, Miękini, Wałbrzychu i Wrocławiu.

Przede wszystkim chcemy pokazać, że szkoła to nie tylko klasa, ławka, książka czy klasówka, ale każdy uczeń ma swoje zainteresowania i wszyscy są naprawdę świetni w tym co robią – tak ideę przeglądu wyjaśniła jej organizatorka Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty. – Chcieliśmy zmobilizować szkoły do tego, żeby zwróciły uwagę na swoich uczniów, ponieważ jak wiadomo wiedza i talent czynią mistrza.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here