Aktualności z powiatu

46

Sesja absolutoryjna

Już w najbliższy czwartek, o godz. 17, w sali ślubów, odbędzie się sesja obornickiej Rady Miejskiej. Radni będą zajmowali się finansami gminy. Wysłuchają między innymi sprawozdania z wykonania budżetu, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i opinii komisji rewizyjnej. Później zagłosują nad absolutorium dla burmistrza. Radni będą głosować także nad innymi uchwałami, między innymi o konsultacjach z mieszkańcami, które miałby dotyczyć zagospodarowania Grzybka, o przystąpieniu do sporządzenia planów zagospodarowania, nadaniu nazwy parkowi w Golędzinowie, zmian w budżecie czy programu opieki nad zwierzętami.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sesja absolutoryjna trwała niemal do północy, więc mieszkańcy, którzy w Obornikach zawsze są chętnie widziani na sesjach, powinni uzbroić się w cierpliwość i… kanapki.

Będzie remont OOK, częściowy

W zeszłym tygodniu gmina Oborniki Śl. ogłosiła przetarg na: „przebudowę i modernizację sali wielofunkcyjnej wraz z pomieszczeniami przyległymi w Obornickim Ośrodku Kultury w Obornikach Śląskich – etap I.” Prace mają objąć między innymi: roboty rozbiórkowe i osuszenie piwnic. Wymieniona zostanie stolarka zewnętrzna i wewnętrzna, tynki zostaną zbite i wykonane nowe, położone zostaną nowe płytki i zamontowane nowe sufity podwieszane, wymienione będzie pokrycie dachu i instalacje, zmienią się również łazienki i pomieszczenia kuchenne. Zgodnie z informacją zawartą w przetargu, planowane zakończenie remontu przypadnie na koniec czerwca przyszłego roku. Firmy, które chcą złożyć swoją ofertę muszą to zrobić do środy 2 lipca, do godz. 10.

Wietrzenie szaf już w sobotę

Wszyscy, którzy chcą „przewietrzyć” swoje szafy, sprzedać niepotrzebne ubrania, kupić sobie coś nowego, powymieniać się ubraniami lub sprzętem domowym będą mogli to zrobić w Obornikach Śl., na „Moim Rynku” 28 czerwca pomiędzy godziną 10 a 13. Organizatorkami „Wietrzenia szaf i domów” są:  Elżbieta Raduchowska i Agnieszka Miedzińska. Więcej informacji można znaleźć na fecebooku lub u organizatorek. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy wietrzenieszaf@gmail.com

Ruszyły konsultacje

Wczoraj odbyły się pierwsze konsultacje społeczne dotyczące powiększenia obszaru miasta Oborniki Śląskie. Przyłączenia do miasta chce obręb: Lubnów, Jary i Golędzinów. Zanim zostaną podjęte decyzje, najpierw muszą się odbyć konsultacje z mieszkańcami, których zmiany mają dotyczyć. Sołectwo Lubnów będzie się mogło wypowiedzieć 25 czerwca o godz. 18 w świetlicy wiejskiej. Konsultacje odbędą się także 27 czerwca o godz. 18 w świetlicy wiejskiej w Golędzinowie, natomiast w Jarach  – 30 czerwca, o godz. 18, również w świetlicy wiejskiej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here