W SP nr 3 Trzebnica „Matma nie gryzie”

596

W niedzielę, 15 czerwca w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się IX Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu. Konkurs ten ma zasięg wojewódzki i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebnicy reprezentowały trzy drużyny:

Drużyna 1: Kornel Krawiec, Jakub Franczak, Martyna Bogumił, Adam Klementowski; drużyna 2: Szymon Śródka, Tomasz Bańkosz, Julia Chabza, Justyna Krzemień oraz drużyna 3: Kinga Burakowska, Jan Wolski, Aleksander Śliwiak, Bartłomiej Tokarski. W kategorii indywidualnej reprezentantem szkoły był Jakub Franczak.

[hidepost=0]  – Konkurs polegał na drużynowym i indywidualnym rozwiązywaniu ciekawych i niestandardowych zadań matematycznych. Na wrocławskich mistrzostwach trzeba mieć opanowane rozmaite strategie sprytnych rachunków oraz rozumieć kolejność i prawa działań – opowiada Anna Otfinowska, nauczycielka matematyki. I dodaje po chwili:

Wymagana jest sprawność rachunkowa przy bardziej złożonych działaniach na liczbach naturalnych i wymiernych dodatnich oraz zapisywanie liczb w systemie rzymskim i biegłość wykonywania obliczeń na kalkulatorze.

Była to więc dla wszystkich ciekawa lekcja matematyki, a przede wszystkim bardzo dobra zabawa i emocje sięgające zenitu. Drużyna nr 1 zdobyła wysokie III miejsce, natomiast Jakub Franczak, uczeń klasy VI b pokonał rywali i zdobył tytuł Mistrza Wrocławia w Szybkim Liczeniu.

Bardzo się  cieszę, że uczniowie osiągnęli tak wiele, jest to kolejny matematyczny sukces Trójki tym razem na zakończenie roku szkolnego.  Warto przypomnieć, że nasza szkoła od wielu lat bierze udział w większości konkursów matematycznych organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich, w tym w Dolnośląskich Meczach Matematycznych, w których w tym roku w rozgrywkach doszła do półfinałów – informuje Anna Otfinowska.

W nagrodę za pracę w drużynie matematycznej czterech uczniów: Kornel Krawiec, Jakub Franczak, Tomasz Bańkosz i Szymon Śródka otrzymało zaproszenie na 6-dniowy obóz matematyczny w Szklarskiej Porębie, organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich.

Dziękuję wszystkim uczniom Trójki biorącym udział w matematycznych konkursach za pracę, zaangażowanie i dobrą zabawę matematyką, bo wiadomo nie od dziś, że MATMA NIE GRYZIE – mówi na koniec pani Anna.[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here