Gimnazjaliści z Kryniczna z wizytą w NOWej

90

Gości po naszej redakcji oprowadził Daniel Długosz, redaktor naczelny NOWej gazety trzebnickiej. Redaktor wyjaśniał na czym polega praca dziennikarza. Pokazał także jak powstaje nasza gazeta. Uczniowie zapoznali się z programem, który wykorzystujemy w naszej pracy, pisząc artykuły. Dowiedzieli się także, w jaki sposób składa się strony gazety, a potem jak gotowy numer posyła się do drukarni. Uczniowie mogli także zapoznać się z naszymi archiwalnymi numerami, sprawdzić jak nasza gazeta wyglądała dwadzieścia lat temu i w jaki sposób zmieniał się jej wygląd.

Uczniowie zadawali również pytania. Najbardziej interesowało ich: w jaki sposób zbieramy tematy, czy mamy trudności z otrzymaniem odpowiedzi na zadawane pytania, czy nie boimy się krytyki, a także jak wygląda nasza codzienna praca.

My z kolei zapytaliśmy: – Ilu z was po ukończeniu szkoły średniej wybiera się na studia dziennikarskie ?

Okazało się, że żaden z nich nie ma na razie takich planów… Za to, być może w przyszłości niektórzy z naszych młodych gości będą prawnikami lub ekonomistami.

Opiekunem uczniów był dyrektor Zespołu Szkół w Krynicznie Ireneusz Osenkowski, który powiedział nam, że wspólnie ze szkołami podstawowymi w Wiszni Małej i Psarach, realizują projekt zajęć pozalekcyjnych pn. „Zajęcia społeczno-obywatelskie”. Łączna suma przyznana na jego realizację wynosi ok 150 tys. złotych.

–  Te zajęcia mają na celu pokazać jak funkcjonują media i samorząd lokalny. Organizujemy spotkania raz w miesiącu; do tej pory, od września spotkaliśmy się 11 razy. Byliśmy na sesji rady w Wiszni Małej, naszym gościem był wójt Jakub Bronowicki. Mieliśmy także zajęcia, w których staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: jak być dobrym obywatelem, poznawaliśmy również ideologię gender – wyjaśniał nam dyrektor.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here