W Zawoni pożegnano dyrektora i zastępcę

629

Uroczysta akademia pożegnalna rozpoczęła się o godz. 10 w hali sportowo-widowiskowej. Całość poprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół w Zawoni: Agnieszka Andruszczak i Daniel Ciba. Na początku licznie przybyli uczniowie, pracownicy szkół i zaproszeni goście zostali przez prowadzących zapoznani z programem uroczystości.

Gdy wszyscy goście znajdowali się w hali, do środka w asyście dyrektorki szkoły Danuty Piotrowskiej i wójta gminy Roberta Borczyka, a także przy akompaniamencie skrzypcowym w wykonaniu uczennicy Mileny Świrk, wprowadzeni zostali goście honorowi: Jerzy Szaliński i Janina Zielińska. Byłemu już dyrektorowi i jego zastępczyni towarzyszyły maluchy z przedszkola wraz z opiekunkami. Dzieci jednak po słowach wdzięczności i złożeniu kwiatów opuściły halę. Kolejnym punktem uroczystości było wprowadzenie sztandaru szkoły oraz złożenie raportu przez przewodniczącą szkoły.

[hidepost=0]Odśpiewano także hymn szkolny. Wszystkich zaproszonych gości następnie powitała nowa dyrektorka szkoły – Danuta Piotrowska. Wśród zaproszonych na tę niezwykłą uroczystość znaleźli się przedstawiciele: władz Gminy Zawonia, Rady Gminy, władz Powiatu Trzebnickiego i Gminy Trzebnica, posłowie: Ewa Wolak i Marek Łapiński, dyrektorzy szkół i przedszkoli powiatu trzebnickiego, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele lokalnej społeczności, nauczyciele, pracownicy ekonomiczno-obsługowi  i uczniowie szkoły.

Po powitaniu gości dzieci i młodzież zaprezentowali krótki program artystyczny. Chwilę później dla wszystkich zaśpiewał uczeń Adam Olszewski. Po jego występie przyszedł czas na wystąpienie przedstawiciela Rady Pedagogicznej – Anny Borowiec. Chwilę później przedstawiciele pracowników szkoły wręczyli honorowym gościom okolicznościowe upominki i kosze z kwiatami.

Głos zabrała także przedstawicielka Rady Rodziców – Edyta Gajewska. W dalszej kolejności kilka słów do wszystkich skierował wójt Robert Borczyk. Był także czas na wystąpienia zaproszonych gości:  poseł Ewy Wolak,  posła Marka Łapińskiego, starosty Roberta Adacha,  burmistrza Trzebnicy Marka Długozimy i przedstawicielki emerytowanych pracowników szkoły – Zofii Bąk. Dopiero na końcu głos zabrali goście honorowi, czyli Jerzy Szaliński i Janina Zielińska.

Czekając na krótką prezentację multimedialną, przedstawiającą sylwetki honorowych gości i historię prowadzonej przez nich szkoły, zaproszeni goście wręczali odchodzącej na emeryturę dyrekcji kwiaty i upominki. Po prezentacji wystąpiła była uczennica szkoły w Zawoni Sara Kwiatkowska z krótkim koncertem na wiolonczeli.

Na koniec gali, już po wyprowadzeniu sztandaru, dyrektorka Danuta Piotrowska zaprosiła wszystkich gości oraz pracowników szkoły na uroczysty obiad do restauracji Niezły Młyn w Czeszowie.

Kilka dni później, bo 18 czerwca w Świątyni Artystów odbyło się przedstawienie „Ferdynand Wspaniały” w wykonaniu wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora. Widowisko zorganizowane zostało w ramach Teatru za Jeden Uśmiech. Tym razem dzieci swoje uśmiechy dedykowały właśnie odchodzącemu na emeryturę wieloletniemu dyrektorowi Jerzemu Szalińskiemu.[/hidepost]

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here