Memoriał Mieczysława Ogonowskiego

611

Mieczysław Ogonowski był jednym z czołowych zawodników BÓRu. Niezwykle sumiennym na treningach, dawał siebie wszystko na meczach. Był wzorem dla innych zawodników, mobilizował siebie i pozostałych chłopców. Z godnością przyjmował porażki, chociaż przeżywał je bardzo emocjonalnie. Mietek był niezwykle sprawny, wszechstronnie uzdolniony ruchowo. Poza piłka ręczną uprawiał także tenis ziemny, tenis stołowy i ciężary. Przez ostatnie lata życia był motorem napędowym różnego rodzaju zawodów w kategorii oldboyów. Nazywany przez kolegów „Słońce” był duszą towarzystwa. Do końca walczył z ciężką i długa chorobą z optymizmem patrząc w przyszłość, nie tracąc nadziei na wyzdrowienie. Mieczysław Ogonowski zmarł przedwcześnie 18 czerwca 2006 roku.

W tym roku w Memoriale wzięło udział sześć zespołów oldboyów podzielonych na dwie grupy. Grupa A to zespoły: Barycz Milicz, TV Rehau (Niemcy) oraz SPR Bór Oborniki Śląskie. Grupa B: MKS Warta Pyzdry, WKS Śląsk Wrocław oraz Orkan Rozdrażew. W grupach grano 2 x 15 min. Natomiast w meczach finałowych 2 x 10 min.

Mecze były bardzo ciekawe, na szczęście obyło się bez kontuzji co jest mimo walki o zwycięstwo chyba najważniejsze. Memoriał wygrał zespół Śląska Wrocław, który pokonał gospodarzy z Obornik w rzutach karnych. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Rozdrażewa, czwarte gościom z Rehau. Piąte miejsce zajął zespół z Pyzdr a szóste Milicz. Całą imprezę przygotowali Oldboye SPR Bór Oborniki Śląskie, pucharystatuetki ufundował burmistrz Obornik Śląskich Pan Sławomir Błażewski, który wraz z zastępcą Panem Karolem Kosem wręczyli nagrody wszystkim drużynom. Wyróżniono również: najlepszy bramkarz –Dariusz Jaje (WKS Śląsk Wrocław), najlepszy zawodnik – Przemysław Bagiński (SPR Bór Oborniki Śląskie) oraz najsympatyczniejszy zawodnik Philipp Bechler (TV Rehau). A później już była zabawa przy grillu i muzyce do późnych godzin nocnych.

 

SPR Bór Oborniki Śląskie wystąpił w składzie: Jan Zdziarski, Przemysław Popławski, Ryszard Sobków, Józef Wojciechowski, Grzegorz Ołdziejewski, Marek Woźny, Dariusz Bursztynowicz, Łukasz Polak, Sławomir Błażewski, Zbigniew Błażewski, Piotr Liszka, Krzysztof Popławski, Przemysław Bagiński, Artur Szabat, Paweł Nogal, Przemysław Nasiukiewicz, Krzysztof Roskoszyński.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here