Siódmy Memoriał im. Piotra Maja rozstrzygnięty

874

Wśród trzebniczan zgłosiły się: trzy zespoły podpisujące się nazwą Trzebnica I,II i III, ubiegłoroczny zwycięzca memoriału Policja, zawsze uśmiechnięte Laski, niezawodni DTR „Volley” i Triada Dom Trzebnica dopełnili skład uczestników. Całą imprezę prowadził Andrzej Stęplowski, przy udziale Sławomiry Gniadek i Joanny Filip. On to rozpoczął prezentacje zespołów. Zawodników przywitała Aneta Arendarska- Maj (żona Piotra), życząc zawodnikom sukcesów i dziękując równocześnie za liczny udział drużyn w imprezie.

Mecze rozgrywano w dużej sali PZS nr 1 na dwu parkietach. W grupie A wystąpiły zespoły: Trzebnica I , Trzebnica II i Policja, W grupie B rozegrały swe mecze: Voley, Laski, XXXL Junior i Trzebnica III. Po ciekawych i zaciętych meczach wyłonieni zostali finaliści. W grupie A bez straty punktu zwyciężyła drużyna Policji, a grupie B  z podobnym wynikiem zeszła z parkietu wrocławska drużyna XXXL Junior. Te drużyny spotkały się w meczy finałowym.

Mecz finałowy wart jest szerszej relacji. Pierwszy set rozpoczął się od rozpoznania sił. Pierwsze uderzenia i pierwsze punkty. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na jedno- lub dwupunktowe prowadzenie. Od stanu 8 do 7 dla XXXL rozpoczął się marsz po wygraną naszej Policji. Za moment mieliśmy już 13:11, potem 20:14  i koniec seta 25:17.

Drugi set nie był już tak łatwy dla Policji. Choć prowadziła do pierwszego remisu 13:13, to już następne punkty i prowadzenie łatwiej zdobywali goście. Dopiero następny remis 20 do 20 odnotowano po zaciętej walce „punkt za punkt”. Potem mieliśmy remisy i prowadzenia obu drużyn. Tak było do stanu 23:23. Po zdobyciu 24 punktu przez „naszych”, wrocławianie popełnili błąd i wynikiem 25:23 zakończył się set dający drugie z rzędu zwycięstwo Policji trzebnickiej i kończący Memoriał.

O meczu finałowym, jak również innych rozegraniach turniejowych można pisać tylko dobrze. Ten ostatni obfitował w wiele sytuacji podobnych do widzianych w naszej kadrze. Były trudne zagrywki, poprawne  odbiory i skuteczne ataki. Mogły podobać się uderzenia środkowego drużyny Policji (8) i leworęcznych (11 i 13). Rozgrywająca (Magdalena Dej) cudownie rozgrywała, stwarzając sytuacje do ataku swym zawodnikom. Rywale też nie byli dłużni i mogli podobać się, szczególnie w polu i ataku.

Na uwagę  zasłużyła sobie drużyna Lasek. Dziewczęta grający na wysokiej męskiej siatce, całkiem dobrze spisywały się w ataku, a ich ostatni mecz pobudzał do oklasków kibiców i samych zawodniczek, za celne i silne uderzenia.

Pierwsze miejsce i puchar zdobyła drużyna Policji w składzie: Szymon Fiedorow, Maciej Perżak, Magdalena Dej, Marek Mrówka, Adam Wojciechów, Paweł Olszewski, Łukasz Kudła. Druga drużyna memoriału -XXXL Junior – grała w składzie: Wojciech Jakubowski, Przemek Dudek, Wojtek Wołyniec, Kamil Orłowski, Tomek Krzak, Przemek Majtyka. Trzecią drużyną na pudle był TDR „Volley” w składzie: Przemysław Prejna, Janaka Kalambo Brachchi, Krystian Preuss, Piotr Wojciechowski, Cezary Chrobot, Mariusz Bałaszczuk. Poza podium byli: Trzebnica I w składzie: Jarosław Maj, Marcin Jęczeń, Ewa Maj, Andrzej Bonkała, Jakub Durbajło, Krzysztof Kamienicki. Laski zajęły piątą lokatę, a wystąpiły w składzie: Beata Garmada, Danuta Żołdak, Joanna Pilip, Joanna Pasek, Magdalena Kamińska, Katarzyna Malesa, Magdalena Szal, Weronika Wolender, Marek Grys. Dwie ostatnie drużyny turnieju to Trzebnica II w składzie: Grzegorz Ziemniak, Ludwik Cybulski, Tomasz Pudło, Artur Kownacki, Dariusz Tęcza, Piotr Wysocki. W drużynie Trzebnica III grali: Wojciech Lechowski, Marcin Pilip, Artur Śliwiak, Andrzej Brodziak, Bogusław Krawiec, Krzysztof Kawaliło.

Memoriał wsparli sponsorzy: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Trzebnicy, GLOB, Palermo- Restauracja i inni.

Zakończenie imprezy odbyło się na „Wyspie” w Lesie Bukowym – rozdaniem pucharów i upominków, wraz z poczęstunkiem przy biesiadnym stole.