Na Orliku gramy w Szczypiorniaka!

58

Ma rekomendować grę w piłkę ręczną od najmłodszych lat. Celem jest pokazanie nauczycielom sportu – że warto na zajęciach WF grać w piłkę ręczną – dyscyplinę, która uczy gry zespołowej, hartuje ducha, wszechstronnie rozwija fizycznie a jednocześnie daje możliwość wspaniałej zabawy.

Tradycją powoli staje się finał Szczypiorniaka na Orlikach – kontakt młodych szczypiornistów z piłką ręczną na poziomie reprezentacyjnym i możliwość obejrzenia meczu piłki ręcznej w wykonaniu naszej reprezentacji seniorów. Zakończeniem turniejów eliminacyjnych Szczypiorniak na Orlikach jest bowiem Festiwal PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w dniach 09-11 czerwca 2014 roku w Częstochowie. Mecze o medale zostaną rozegrane 11. czerwca, tuż przed spotkaniem kwalifikacyjnym kobiet do Mistrzostw Europy 2014, w którym zmierzą się kadry seniorek Polski i Czarnogóry.

Więcej przeczytasz po zalogowaniu się lub w wydaniu papierowym
[hidepost=0]
Turnieje eliminacyjne ogólnopolskiego turnieju Szczypiorniak na Orlikach odbyły się w maju 2014 roku na Orlikach i boiskach otwartych w całej Polsce. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, główny sponsor związku – PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Eliminacje Strefowe w Obornikach Śląskich

W Obornikach Śląskich rozegrano dwa Turnieje eliminacyjne, których stawką był awans do Finału Wojewódzkiego. Dzięki uprzejmości firmy InterChemol S.A. z Obornik Śląskich oraz klubowi SPR Bór Oborniki Śląskie odnowiono boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej numer 2, pomalowano na nowo linie do gry w piłkę ręczną oraz założono siatki na bramki. Spowodowało to, że na boisku znów można bezpiecznie grać, bawić się i ćwiczyć. Oby boisko służyło mieszkańcom Obornik Śląskich jak najdłużej.

22 i 23 maja 2014 roku w słonecznie przedpołudnie odbyły się Turnieje dziewcząt i chłopców, w których wzięło udział 84 uczniów z obu naszych obornickich szkół podstawowych! To niesamowita liczba pokazująca jak bardzo popularna i lubiana jest piłka ręczna w naszym mieście. W rezultacie rozegranych meczy do Finału Wojewódzkiego w obu kategoriach awansowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II.

Finał Wojewódzki Szczypiorniaka na Orlikach 2014

28 maja 2014 roku w Legnicy oraz w Świdnicy odbyły się Turnieje Finałowe, w których zagrali zwycięzcy z eliminacji strefowych. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i mecze trzeba było rozegrać w halach sportowych. Dziewczęta z obornickiej „Trójki” zawojowały Legnicę i przez  gorszy stosunek bramek w grupie walczyły brązowy medal. Wcześniej nasze dziewczęta  pokonały SP 10 Głogów 11-4 i zremisowały z SP 9 Legnica 8-8. Niestety mecz o III miejsce przegrały z SP 7 Lubin 11-15. Po raz kolejny jednak pokazały charakter i wolę walki za co należą im się podziękowania. Chłopcy w Świdnicy zajęli piąte miejsce. W swoich meczach zremisowali z SP Smolnik 5-5, ulegli SP 14 Lubin 7-10 oraz SP 9 Legnicy 5-11.

Podsumowując akcja „Szczypiorniak na Orlikach” po raz kolejny przyniosła uczniom z Obornik Śląskich wielką radość, dużo emocji i przede wszystkim świetną zabawę. Za rok znów przystąpimy do akcji z nowymi miłośnikami piłki ręcznej. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here