Cztery biegi podczas Dni Prusic

402

Tradycyjnie już podczas Dni Prusic, Rynek miasta zamieni się nie tylko w wielką scenę, galerię, kiermasz, ale i arenę zmagań sportowych biegaczy. To właśnie na Rynku będzie znajdował się start i meta wszystkich biegów, poza biegiem na Wieżę Ratusza. W czasie dwóch dni przeprowadzone zostaną aż 4 biegi, skierowane do różnych grup osób. Więcej informacji o zawodach można uzyskać na stroniewww.bieg.prusice.pl. Każdy z biegów ma swoją zakładkę, w której organizatorzy umieścili regulamin, a także specjalną zakładkę do rejestrowania swojego uczestnictwa.

Bieg Grubasów

Ten tradycyjny bieg, który odbędzie się już po raz dziewiętnasty, zaplanowano na sobotę 21 czerwca, na godz. 14.30. Panie będą musiały pokonać dystans 1 km, a panowie 2 km. Warunkiem wzięcia udziału w biegu jest BMI (czyli współczynnik masy ciała i wzrostu) wynoszący powyżej 30. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymują puchary,  dyplomy, nagrody rzeczowe.Wpisowe w tym biegu wynosi 20 złotych.

Samorządowcy też pobiegną

Ósmy już Bieg samorządowców odbędzie się 21 czerwca, o godz. 15. Panie będą miały do pokonania trasę o długości 1 km, a panowie będą musieli przebiegnąć 2 km. Limit czasowy jaki wyznaczono dla tej trasy to pół godziny. Opłata startowa dla uczestników biegu to także 20 złotych.

Bieg Trzech Wież

Największy i zdecydowanie cieszący się największym zainteresowaniem wśród biegaczy jest Bieg Trzech Wież, który w tym roku odbędzie się już po raz IV. Zawody te rozpoczną się w sobotę 21 czerwca, o godz. 16. Kobiety i mężczyźni będą mieli za zadanie pokonanie 10-kilometrowej trasy ulicami miasta Prusice (dwie pętle po 5 km). Zawodników obowiązuje limit pokonania trasy – 90 minut. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczy zawodników niż przed rokiem, kiedy wystartowało 260 biegaczy. Biuro zawodów będzie mieściło się w Prusickim Centrum Fitness. Co ważne, zawodnicy z terenu powiatu trzebnickiego zwolnieni są z opłaty startowej. Dla pozostałych uczestników opłata startowa za udział w biegu wynosi 20 zł, jeśli uczestnik zgłosi się do 17 czerwca. Po tym terminie i w dniu biegów zawodnicy zapłacą za udział w biegu 25 zł. Dla pierwszych 150 osób, które zgłoszą swój udział w zawodach organizatorzy mają nagrody – niespodzianki.

Każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy o wartości ok. 50 zł (w tym: koszulka techniczna, medal oraz posiłek po biegu i woda na mecie). Organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe dla kobiet i mężczyzn: I miejsce -700zł,; II -500 zł, III -300 zł. Będą także  Nagrody rzeczowe za I-III miejsca w kategoriach wiekowych oraz  losowanie nagród dla wszystkich uczestników biegu (nagroda główna – tablet). Zostaną również przyznane nagrody rzeczowe: dla pierwszych 3 zawodników z terenu powiatu trzebnickiego oraz dla pierwszych 3 prusiczan i prusiczanek, z tym, że nagrody nie dublują się.

Bieg na Wieżę Ratusza

Drugiego dnia obchodów święta Prusic odbędzie się jeden bieg, za to bardzo wyjątkowy.Start biegu przewidziano na niedzielę 22 czerwca godz. 15. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie wbiec na Wieżę Widokową Ratusza w jak najkrótszym czasie. Zawodnicy będą musieli pokonać142 schody, czyli ok. 28 metrów wysokości wieży. Opłata wpisowa wynosi 20 zł, a nagrody rzeczowe otrzymają trzy pierwsze osoby w klasyfikacji generalnej.

 

 

.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here