Prusiczanki będę bezpieczniejsze

95

„Bezpieczna Prusiczanka” to bezpłatne zajęcia samoobrony zorganizowane przez burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza,Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Prusicach oraz Komendę Powiatową Policji w Trzebnicy. Jak podkreśla Iwona Mazur, oficer prasowy KPP w Trzebnicy, głównym założeniem warsztatów było nie tylko pozbycie się strachu przed ewentualnym atakiem, ale także aktywizacja uczestniczek zajęć. Grupa około10 mieszkanek gminy zdobyła wiedzę dotyczącą podstawowych zasad samoobrony oraz odpowiednich reakcji na zagrożenia.

Szkolenie przeprowadzał asp. Remigiusz Lipnicki z Posterunku Policji w Prusicach – instruktor sportów walki, który instruował pracownice instytucji jak zablokować pierwszy cios, uwolnić się z chwytu, jaką przyjąć postawę podczas napadu.

Warsztaty odwiedzili również por. Michała Talagi z Zakładu Karnego w Rawiczu oraz funkcjonariusz KPP w Rawiczu Kamil Lipowczyk.

Zajęcia prowadzone były w luźnej atmosferze. Główne nastawienie spotkania to dobra zabawa i porządna dawka ruchu. Warto podkreślić, że kurs, kolejny raz, został entuzjastycznie oceniony przez uczestniczki – powiedziała Iwona Mazur.

– Moje odczucia po kursie samoobrony są bardzo pozytywne, fajna atmosfera i dużo śmiechu. Ze szkolenia wyniosłam wiele potrzebnych informacji i myślę, że w sytuacji zagrożenia życia potrafiłabym się obronić. Kurs samoobrony uczy nie tylko, jak skutecznie bronić się w sytuacji zagrożenia, ale dodaje każdej kobiecie pewności siebie, uświadamia siłę i odwagę, które tkwią w każdej z nas, dlatego polecam go każdej z kobiet – powiedziała pani Angelika Molska, jedna z uczestniczek szkolenia..

Iwona Mazur zapowiada, że związku z zainteresowaniem warsztatami, policja planuje kolejne edycje. Miejmy nadzieję, że do akcji włączą się również inne miasta i burmistrzowie pomogą w organizacji przedsięwzięcia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here