Majówka w Prusicach

155

Majówka rozpoczęła się I Przeglądem Twórczości Młodzieży, podczas którego goście mogli podziwiać występy gimnazjalistów z całego powiatu trzebnickiego. Uczestnicy przeglądu prezentowali na scenie różne umiejętności, od wokalnych i tanecznych po teatralne, a nawet kabaretowe. Na Majówce obecni byli uczniowie z Zawoni, Kryniczna, Obornik Śląskich, Żmigrodu i Prusic.

W tym samym czasie odbywały się szkolenia dla przybyłych, którzy mieli niepowtarzalną okazję zintegrować się z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami z całego świata z European Voluntary Service. Gwoździem programu był występ tej grupy – opowiada nauczyciel Robert Kawalec, organizator imprezy.

Luis z Portugalii, Hus z Azerbejdżanu, Alice z Francji, Binbin z Chin, Kornelia z Niemiec, Thu z Wietnamu, Anna z Rosji i Stanislav z Ukrainy wykonali jedną z najpopularniejszych piosenek zespołu The Beatles „Imagine” w wersji polskiej. Po występach wolontariusze udali się na wspólne szkolenie prowadzone przez Stanislawa z Ukrainy i Jacka Bednarka z Dolnośląskiego Centrum Wolontariatu, na którym wymieniali się doświadczeniami i dyskutowali o prawach człowieka.

Dzięki OSP z Prusic i rodzicom z Rady Rodziców przybyli goście mogli zajadać się pysznymi kiełbaskami, karkówką, szaszłykami, a nawet bigosem. Stowarzyszenie Prusiczanin zapewniło wszystkim gościom watę cukrową oraz popcorn, co było szczególną atrakcją dla najmłodszych gości – powiedziała Marta Listwan, jedna z organizatorka imprezy.

Zwieńczeniem imprezy był występ Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”. Zakuci w zbroje rycerze z Bydgoszczy wprowadzili wszystkich w świat średniowiecza ukazując gry i zabawy plebejskie, pojedynki rycerskie, a nawet scenę zakuwania w dyby.

Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy należą się: burmistrzowi Miasta i Gminy Prusice Igorowi Bandrowiczowi oraz sponsorom: Marii Wróbel, właścicielce Apteki pod Lwem, zarządowi Banku Spółdzielczego w Prusicach, Firmie HUBBARD, Agnieszce Jełłaczyc, Andrzejowi Koryciak, Radzie Miasta i Gminy Prusice, Radzie Rodziców oraz Żanecie Szatkowskiej – Wolskiej, Lucynie Zalewskiej i Monice Bartosik.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here