Przed świętem truskawki

119

Na niedawno utworzonym skwerze „przy remizie” spotkaliśmy wiceprezes stowarzyszenia   Elżbieta Bruchajzer, która razem z mężem pieliła zielone rabaty. – Wszystko robimy sami, bo to nie miasto, gdzie wystarczy na koszt gminy zamówić firmę. Teraz przygotowujemy się do święta, ale te prace trzeba wykonywać systematycznie – powiedziała nam pani prezes. – Ten skwerek „przy remizie”, podobnie jak drugi „przy aptece” powstały całkowicie siłami stowarzyszenia. Mieliśmy wsparcie z budżetu unijnego dzięki programom pisanym przez LGD . Wszystkie prace od układania krawężników, nawożenia, orania, siania, sadzenia, a teraz pielenie, robiliśmy i robimy sami.

Wiceprezes wyjaśniła, że teraz prace koncentrują się na przygotowaniu terenu boiska, na którym  będzie odbywał się festyn. – Od dwóch miesięcy trwają także prace nad przygotowaniem scenariusza – powiedziała wiceprezes, ale nie zdradziła żadnych szczegółów,

Święto rozpocznie się o godz. 13 mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja. O godz. 14 mieszkańcy przejdą w paradzie na plac imprezy (boisko., gdzie odbędą się pokazy przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, następnie wystąpią zespoły: Studio Piosenki OOK,  Aplauz oraz kapela Hanys Band z Wrocławia. Podczas imprezy zostaną rozegrane konkursy: na najpiękniejszy strój truskawkowy, na najsłodsze oraz na najdorodniejsze truskawki, na najsmaczniejsze ciasto truskawkowe. Ok. godz. 20 rozpocznie się zabawa taneczna z muzyką zespołu Art Music Łukasza Wojsznarowicza. Atrakcjami festynu będą: targ truskawkowy, stoisko chleba i stoisko miodów.

Imprezie towarzyszyć będą II Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szybkich – zapisy do godz. 8.45, start o godz. 10 i II Turniej Piłkarski Mini Euro Pęgów Cup 2014 – start o godz. 12.

Od godz. 15 Klub Małego Odkrywcy „Fraltale” przy Gimnazjum Publicznym w Pęgowie zaprezentuje Piknik Naukowy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here