Pięćdziesiąt lat obornickiej piłki ręcznej

60

W miniony weekend Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Bór” zaprezentowało swoje zespoły nie tylko na parkiecie, ale również na scenie. W piątkowy wieczór towarzyski mecz SPR rozegrał z klasowym przeciwnikiem MKS „Zagłębie” Lubin.  Goście z ekstraklasy zaprezentowali się bardzo dobrze nie pozostawiając złudzeń naszym drugoligowcom. Choć tak naprawdę wynik nie był najważniejszy, emocje na parkiecie towarzyszyły do ostatniej minuty gry.

W przerwie meczu kapitan Zagłębia Lubin przekazał prezesowi SPR-u tablicę okolicznościową a następnie na parkiet wyszli zawodnicy, którzy budowali i reprezentowali klub w minionych dekadach. Z rąk burmistrza Sławomira Błażewskiego, również piłkarza ręcznego, otrzymali pamiątkowe statuetki i podziękowania za zaangażowanie w popularyzację piłki ręcznej w naszej gminie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 36:44. Porażka, choć znacząca nie przynosi ujmy naszym zawodnikom. Pozostają miłe wspomnienia i pamiątki.

Więcej przeczytasz po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0] Podczas Dni Obornik Śląskich nie tylko parkiet był miejscem, gdzie można było spotkać małych i dużych szczypiornistów. Przez cały dzień mieszkańcy mogli odwiedzić okazałe stoisko SPR-u, na którym przygotowano konkursy rzutów do bramki, dokumentalną wystawę zdjęć z pięćdziesięcioletniego okresu działania klubu. Ważnym i ciekawym elementem stanowiska była  tablica „Włącz się do gry”. Wszyscy wspierający rozwój piłki ręcznej w Obornikach Ślaskich mogli wyrazić poparcie, odbijając na tablicy swoje dłonie,  wcześniej pomalowane barwami klubu.

Na koniec dnia okazało się, że scena to również jest miejsce dla sportowców, gdzie  wszystkie zespoły SPR-u zaprezentowały się licznie zgromadzonym mieszkańcom.  [/hidepost]

Kolejne emocje z piłką ręczną zapowiadają się w sobotę 7 czerwca. Tym razem na parkiecie obornickiego gimnazjum zobaczymy najbardziej doświadczonych zawodników czyli  zespoły oldboys.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here