Po ciężkiej walce zwyciężyła Polonia

65

Już od samego początku mecz zapowiadał się na bardzo interesujące widowisko, w którym obie drużyny grały na bardzo wyrównanym poziomie. Zarówno gospodarze, jak i piłkarze Foto Higieny zacięcie walczyli o każdą piłkę i zawodnikom obu drużyn trudno było się przedostać pod bramkę przeciwników. A nawet jeśli tak się stało, to trudno było skończyć akcję strzałem na bramkę. Mimo wszystko piłkarze próbowali i nieustannie szukali „dziur” w obronie. W ciągu całej pierwszej połowy meczu zawodnikom Polonii udało się stworzyć więcej sytuacji podbramkowych niż rywalowi. Na dodatek jedna z nich zakończyła się umieszczeniem piłki w bramce. Pierwsza część meczu przyniosła więc wynik 1:0.

W drugiej połowie meczu na początku gra toczyła się dość spokojnie, choć już od samego początku widać było, że zawodnicy drużyny Foto Higieny próbowali odrobić stratę. Nie było to jednak łatwym zadaniem, ponieważ piłkarze Polonii skutecznie się bronili, nie dopuszczając rywali do swojej bramki. Aż do pewnego momentu. Nie wiadomo czy to brak skupienia polonistów, czy może efekt zmęczenia, ale w pewnej chwili gra gospodarzy lekko przygasła, a inicjatywę na boisku przejęli goście. Od tego momentu na boisku z każdą minutą robiło się coraz bardziej nerwowo. Piłkarze z Gaci skutecznie pokonywali naszą obronę i zaczęli sobie co chwilę stwarzać bardzo dobre sytuacje podbramkowe, z których kilka powinno wręcz zakończyć się golem. Nerwowo było nie tylko na boisku, ale także na ławce rezerwowych gospodarzy. Zawodnicy aż wstali, by wspierać zmagania kolegów na boisku. I z niedowierzaniem przyglądali się, jak bramki rywali z sytuacji „stuprocentowych”, jednak nie kończyły się golem. Ostatecznie Polonia Trzebnica zwyciężyła 1:0. Ale w utrzymaniu tego wyniku w tym spotkaniu z całą pewnością bardzo dopomogło szczęście.