Majówka z boromeuszkami

67

Majówka rozpoczęła się o godz. 15 otwarciem I wystawy artystycznej w starej wozowni klasztornej, gdzie można było sobie pooglądać prace Marii Gostylli-Pachuckiej, a także wymienić z innymi swoimi wrażeniami. Przez całą imprezę odbywało się biesiadowanie w ogrodach klasztornych, gdzie można było skosztować smakołyki kuchni klasztornej (ciasta, napoje, żurek czy bigos). Przez cały czas prowadzone były także gry, zabawy i konkursy. Zorganizowana była także loteria fantowa w której każdy los wygrywał.

Swoje stoisko mieli także rycerze i cystersi, którzy także prowadzili gry i zabawy. Ale były także pokazy i nauka tańca, a o godz. 17.30 koncert namiestnika bractwa rycerskiego.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]Zainteresowani mogli także obejrzeć sobie wystawę pn. „Pocysterskie opactwo w rysunku i malarstwie”. Wszystkie prace wykonane zostały przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej w „kawiarence ogrodowej”. Na terenie ogrodów prowadzone były talże warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych. W różnych miejscach miłośnicy sztuki mogli oglądać różne wystawy. Wśród nich były: wystawa Anny Marii Fusaro w sali „Immaculata”, „Klasztor przyszłości” – wystawa prac projektowych studentów V roku Wydziału Architektury PWr czy wystawa prac projektowych studentów Wydziału Architektury PWr „. Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców cieszyła się możliwość zwiedzania klasztoru wraz z przewodnikiem.

Od godz. 17.30 odbywały się koncerty pod platanami. O godz. 18 licznie zgromadzeni mieszkańcy obejrzeli  „Żywe obrazy” w wykonaniu Zespołu Pantomimy „SKIBA” z Wrocławia, zaś o godz. 18.30 miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszy strój historyczny. Na ten moment wszyscy czekali z wielkim zaciekawieniem. Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na Majówkę Maryjną z lampionami, zakończoną koncertem pod platanami.

Wszystkie środki zebrane podczas majówki zostaną przeznaczone na remont kolejnego etapu dachu klasztoru.[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here