Multiteka już do dyspozycji mieszkańców

170

W ostatni piątek, w godzinach porannych oficjalnie otwarto Multitekę. Podczas uroczystości obecny był Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Minister podkreślał, że efekt końcowy jest bardzo zadowalający, a pieniądze, które przekazano na sfinansowanie inwestycji na pewno zaprocentują w przyszłości. Przypomnijmy, że koszt budowy Mutliteki to ponad 2 mln 152 tys. zł, a w sumie gmina pozyskała na ten cel środki zewnętrzne w wysokości około 1,3 mln złotych.

Szeroka oferta biblioteki

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0] Mieszkańcy gminy mają teraz do dyspozycji nowy, komfortowy, klimatyzowany obiekt, który w pełni przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.Choć z zewnątrz nie wszystkim się podoba, to w środku robi ogromne wrażenie. Łączna powierzchnia budynku to 622 mkw. Na tej powierzchni znajduje się wypożyczalnia dla dzieci i dorosłych, 20 miejsc siedzących (designerskie fotele pomiędzy regalami), lada biblioteczna, 5 stanowisk komputerowych z dostępem do elektronicznego zbioru bibliotecznego i internetu, a także fonoteka wyposażona w 5 stanowisk do odsłuchiwania i 10 miejsc siedzących oraz czytelnia. Aby obiekt żył, wielką salę konferencyjną (na około 100 osób) wyposażono w sprzęt multimedialny – będą w niej organizowane wystawy, konferencje, wydarzenia artystyczne. Pracownicy biblioteki (i nie tylko) będą organizować różnego rodzaju warsztaty.

Będzie więcej książek

Bogdan Zdrojewski, który z wielkim zainteresowaniem obejrzał nowy obiekt zapowiedział, że pomoże finansowo w zakupie nowości wydawniczych i uzupełnieniu księgozbioru. Taka pomoc na pewno się przyda, ponieważ w bibliotece jest jeszcze sporo miejsca na półkach.

Wykorzystali wizytę ministra

Ponieważ nie co dzień zdarza się, że do miasta przyjeżdża minister, ks. proboszcz trzebnickej parafii Bernard Świst pokazał gościowi kościół św. Jakuba Apostoła, a także tumbę Melchiora Hatzfelda i wspomniał o konieczności remontu, a także kosztach jakie pociągnie to za sobą. Minister obejrzał również Prusicki Obiekt Multifunkcyjny (budynek Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu), w którym mieści się kino, spotkał się także z trzebnickim malarzem Markiem Gołębiewskim.

Bogdan Zdrojewski pochwalił prusickich samorządowców za to, że potrafią porozumieć się co do inwestycji, a potem zrealizować ją i jeszcze pozyskać środki z zewnątrz. [/hidepost]

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here