Zwycięstwo młodych szczypiornistów

489

Pod okiem doświadczonych trenerów SPR-u podejmowali swoich rówieśników z Żagwi Dzierżoniów. Najwyraźniej najmłodsi szczypiorniści biorą przykład ze swoich starszych kolegów i zgodnie z hasłem ” Gra Bór, są emocje” zapewniają swojej publiczność sporo emocji. Walka o końcowy sukces trwała od pierwszych minut. Pierwszą połowę młodzi zawodnicy rozgrywają systemem ” każdy swego”; w tym elemencie nasz zespół zdobywał i tracił bramki seriami, stąd też duża huśtawka nastrojów wśród kibiców i prowadzenie do przerwy przez obornicki zespól 14:13. Druga połowa rozgrywana była systemem obronnym – strefą i sprawiała młodym zawodnikom z obydwu drużyn sporo problemów, jednak w tej część gry można było zobaczyć ładne, zespołowe akcje i niecodzienne parady bramkarskie. Kulminacją emocji była ostatnia minuta meczu, w której to Bór bronił się prowadząc 21:20. Na dwadzieścia sekund przed końcem oborniczanie przejęli piłkę. Od słynnych  siedemnastu sekund „Wenty” minęło sporo czasu, ale już wiadomo, że w piłce ręcznej to dużo czasu, dlatego trener SPR-u Przemysław Bagiński poprosił o czas i poinstruował swoich zawodników jak mają rozgrywać ostatnią akcję w meczu aby zwyciężyć. Przerwa w grze przyniosła oczekiwany efekt i SPR wygrał 21:20.

Trener SPR: – Wygrana cieszy, ale ważniejsze jest to, że nasi chłopcy zdobywają kolejne doświadczenia. To nasz pierwszy rok w rozgrywkach i wyniki nie są tak istotne.  Bierzemy w nich udział, aby nasza młodzież prawidłowo się rozwijała i czerpała radość z gry w piłkę ręczną. Trzeba przyznać, że dzisiejszą końcówkę rozegrali jak starzy mistrzowie, trzymając wszystkich w napięciu do ostatnich sekund.

SPR Bór Oborniki Śląskie:

Jakub Bagiński (2), Adam Duszak (3), Hubert Głodowski (3), Bartosz Głodowski (7), Jakub Grzybowski, Patryk Kowalski, Piotr Kurnicki, Adrian Mirecki, Grzegorz Raczyński (2), Piotr Raczyński, Karol Raduchowski, Karol Rejman, Daniel Słomian (2), Bartosz Watras, Kamil Wróbel,  Patryk Rutkowski, Marcin Wyszyński, Maksymilian Rudnicki.

Obornicka piłka ręczna będzie jeszcze dostarczać emocji swoim kibicom. Z okazji pięćdziesięciolecia istnienia sekcji piłki ręcznej w Obornikach Śląskich w najbliższy weekend wszystkie zespoły zaprezentują się swojej publiczności.

Przemysław Bagiński mówił po spotkaniu:

Wszystkie nasze działania z okazji pięćdziesięciolecia istnienia klubu połączone są z Dniami Obornik Śląskich.  Już w piątek nasz zespół seniorów  w meczu towarzyskim zmierzy się z pierwszą drużyną MKS Zagłębie Lubin. Bardzo nam zależało, abyśmy mecz towarzyski z okazji naszego święta zagrali z zespołem ekstraklasy. Zarząd klubu z Lubina podszedł na naszej propozycji przychylnie,  więc w naszej małej miejscowości będziemy mieli namiastkę ekstraklasy. Mecz ten odbędzie się w piątek 23 maja o godzinie 18 w hali obornickiego gimnazjum. W sobotę zaprezentują się zespoły młodzieżowe. Tym razem, aby być bliżej imprez organizowanych przez miasto mecze odbędą się w hali OSiR. O godzinie 10 zespół chłopców podejmować będzie rówieśników z Kątów Wrocławskich, a o godzinie 11.30 młodzicy rozegrają mecz z zespołem z Dobroszyc.

W ramach dni miasta nasz klub będzie miał swoje stanowisko promocyjne, gdzie będzie można spotkać zawodników i zamienić z nimi kilka słów. Na koniec dnia o 19.30 przed gwiazdą wieczoru zespoły SPR zaprezentują się na scenie głównej.