Czeszowianie o profilaktyce zdrowotnej

144

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyła także posłanka dr n. med. Halina Szymiec – Raczyńska, wiceszefowa Sejmowej Komisji Lekarskiej . Ponadto na spotkanie przybyli przedstawiciele stowarzyszenia Profuturo, zespołu Alebabki oraz Rady Gminy. Podczas prelekcji pani poseł namawiała wszystkie kobiety, aby nie obawiały się przeprowadzać licznych badań, które niekiedy mogą ratować ich zdrowie, a nawet życie.

Profilaktyka  zdrowotna kobiet w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Wiele osób nadal nie przeprowadza systematycznie badań, takich jak mammografia czy cytologia, które są bardzo ważne – powiedziała posłanka.

Wśród mieszkańców pojawiła się dyskusja, m. in. o tym czy polska służba zdrowia w końcu dorówna  standardom europejskim. Rozmowa toczyła się długo, tym bardziej, że zastrzeżeń było bardzo dużo. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy mogli skosztować smakowitych ciast przygotowanych na tę okazję przez Związek Emerytów i Rencistów. Gospodarze spotkania kierują serdeczne podziękowanie dla pani poseł Haliny Szymiec – Raczyńskiej, zarówno za przybycie na spotkanie, jak i wygłoszenie prelekcji.

Nasi mieszkańcy po raz kolejny mogą być dumni z tego, że tak wyjątkowe osoby chcą odwiedzać naszą miejscowość. Rok temu odbyła się debata  z wiceminister gospodarki Iloną Antoniszyn – Klik, poświęcona gospodarce i działalności ludzi młodych. Czeszów powoli staje się ośrodkiem prawdziwej kultury politycznej i niektórzy mogą mu pozazdrości, a nawet uczyć się jak kształtować postawy obywatelskie – powiedział z dumą na koniec Dawid Stec.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here