Co z tą organizacją ruchu?

47

Właściciel punktu opłat znajdującego się przy ul. Obrońców Pokoju zdenerwowany zadzwonił do naszej redakcji z informacją, że przy chodniku na drodze robotnicy malują pasy.

Jakiś czas temu zrobiono deptak na ul. Daszyńskiego. Już wtedy ubyło mi klientów, którzy najczęściej do mnie podjeżdżali, aby opłacić rachunki. Teraz jeszcze pomalowali tutaj pasy i nikt się już nie zatrzyma. Dopiero ubędzie nam klientów – powiedział nam mężczyzna (dane do wiadomości redakcji).

Rzeczywiście od momentu pomalowania pasów na ulicy zrobiło się dużo węziej. Po prawej stronie stoją zaparkowane samochody. Środkiem drogi odbywa się ruch. Na naszych oczach doszłoby do kolizji, gdy drogą jechał bus, a z pobocza drogi chciał włączyć się do ruchu inny kierowca. Wyjechał i omal się nie otarli o siebie.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0] To jednak nie jedyny problem związany z ruchem kołowym w Trzebnicy. Tego samego dnia otrzymaliśmy telefon odnośnie znajdującej się nieopodal ulicy Wąskiej.

Nie wiem czy ktoś już to zauważył, ale na ul. Wąskiej przy wjeździe postawiony jest znak: ślepa ulica. A jak wszyscy wiemy, ślepa ona nie jest, bo ruch się tam cały czas odbywa, teraz jeszcze bardziej. Ale wystarczy podejść trochę wyżej i można zauważyć, że przy wyjeździe na ul. Głowackiego znajdują się dwa znaki: zakaz skrętu w lewo oraz ustąp pierwszeństwa przejazdu. Czy te dwa znaki nie przeczą temu pierwszemu? Jaka to ślepa ulica skoro jest tam normalny przejazd? – zapytał trzebniczanin.

Skontaktowaliśmy się ze Zbigniewem Zarzecznym, naczelnikiem wydziału techniczno – inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy.

Niepokój mieszkańców może być spowodowany tym, że malowane są pasy, aby umożliwić mieszkańcom wjazdy na posesję. Ludzie nie powinni na nich parkować, ale wiadomo, że zawsze znajdą się tacy, którzy będą przepisy łamali. Co do ul. Wąskiej, jest podpisany przetarg i w ciągu tygodnia lub dwóch powinna wejść ekipa i zdemontować znaki i słupki, a w ich miejsce postawi nowe. Wtedy też takie znaki wprowadzające kierujących w błąd zostaną usunięte – powiedział nam Zbigniew Zarzeczny.

Przypomnijmy, że prace te prowadzone będą w ramach zadania: „Organizacja ruchu docelowego na terenie miasta Trzebnicy”, które podzielone zostało na dwa zadania. Pierwsze to oznakowanie poziomie, które wykona firma Krystian Drzyzga pl  Bytomia do 31 maja, drugie to oznakowanie pionowe, które wykona firma Reznak Tomasz Burzyński, Wojciech Burzyński s.c. z Opola. Termin zakończenia tego zadania to 31 lipca.[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here