Nielegalna propaganda

91

Piątkowe stanowisko Kolegium Regionalenej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu stanowczo wyjaśniło, że gmina to nie prywatny interes jakiegoś burmistrza czy wójta, a za pieniądze podatnika nie można prowadzić dowolnej działalności gospodarczej. To bardzo słuszna i wręcz przełomowa decyzja. Wreszcie, ktoś sprawdził, czy wydawanie gminnych gazet i bezpardonowe konkurowanie z prywatnymi przedsiębioracami jest legalne. Okazuj się, że nie jest!

Nie można trwonić publicznych pieniędzy, na nikomu niepotrzebne, propagandowe i polityczne teksty, które bardzo często są głównym materiałem urzędowej gazety.

Gazety samorządowe, to gangrena współczesnej demokracji. Z reguły nie mają nic wspólnego z obiektywizmem, a są jedynie tubą propagandową władzy. Właściwie, to za nasze pieniądze, burmistrz czy wójt uprawia nieustającą kampanię wyborczą, nie licząc się przy tym z żadnymi kosztami. Gazety z reguły przynoszą straty i są dotowane z naszych podatków, oczywiście kosztem np. zajęć dodatkowych w przedszkolach.

To bardzo dobrze, że RIO wreszcie zajęło się problemem. W skali kraju, na wydawanie samorządowych gazet, gminy przeznaczają gigantyczne sumy publicznych pieniędzy.

Teraz sprawdzimy, czy dany włodarz gminy, jak chociażby burmistrz gminy Trzebnica, będzie przestrzegał prawa, czy też zechce je z premedytacją łamać. Ale wtedy odpowiednie instytucje z pewnością ten proceder ukrócą.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here