Dwie porażki Polonii na wyjeździe

55

Prowadzący w tabeli zawodnicy Ślęzy Wrocław już w 3. minucie meczu pokonali bramkarza Polonii, strzelając pierwszego gola w meczu. Autorem bramki był niezawodny Grzegorz Rajter. To najwyraźniej nie spodobało się zawodnikom Polonii, którzy natychmiast wzięli się do pracy i zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. W 10 minucie gry faulowany w polu karnym gospodarzy został Szymon Mokrzycki, a sędzia podyktował rzut karny. Strzelał Paweł Pytlarz, jednak nieskutecznie – jego strzał obronił bramkarz Ślęzy, ale piłka odbiła się od niego i podbiegł do niej Billy Tchouague i strzałem z bliska wyrównał wynik na 1:1. Gospodarze postanowili więc przystąpić do ataku, jednak długo nie mogli przebić się przez obronę polonistów, którzy skutecznie przerywali atak. Billy Tchouague miał jeszcze jedną okazję, by zdobyć bramkę. Zawodnik popisał się bardzo precyzyjnym strzałem w okienko z 30. metrów, jednak bramkarz gospodarzy obronił w świetnym stylu. Niestety, chwilę później trafiony piłką w rękę w naszym polu karnym został Tomasz Szczepek i arbiter spotkania podyktował dyskusyjnego karnego. Do futbolówki podszedł kapitan gospodarzy Radosław Flejterski i pewnym uderzeniem obok słupka dał prowadzenie swojej drużynie.

Po zmianie stron obie ekipy próbowały zmienić rezultat, jednak do końca meczu nie udało się już zmienić wyniku. Polonia Trzebnica przegrała z liderem tabeli 1:2. To była druga porażka w ubiegłym tygodniu, ponieważ kilka dni wcześniej trzebniczanie ulegli w Dzierżoniowie miejscowej Lechii 0:1. Do końca sezonu wszystkie ekipy mają do rozegrania jeszcze po 4 spotkania, tak więc przed trzebniczanami jest jeszcze kilka chwil, by pokazać kibicom, że stać ich na więcej niż tylko trzecia od końca pozycja w tabeli….

 

Skład Polonii: Karol Buchla – Krzysztof Suchecki, Dariusz Zalewski, Tomasz Szczepek, Szymon Mokrzycki (Kamil Krzanowski 71) – Oskar Caliński, Radosław Bella (Piotr Reczka 57), Krystian Jajko, Paweł Pytlarz (Tomasz Karga 40), Billy Tchouague – Szymon Łasiński (Kacper Belica 46)

 

Rezerwowi: Karol Hornik, Jakub Dmuch, Radosław Niełacny

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here