Bór coraz bliżej utrzymania w okręgówce

58

Ostatni mecz był bardzo ważny dla oborniczan, którym obecnie punkty potrzebne są jak powietrze. Piłkarze musieli wykazać się ogromną determinacją i po prostu rozegrać dobre spotkanie, aby poczuć się choć trochę pewniej, jeśli chodzi o utrzymanie zespołu w lidze okręgowej w przyszłym sezonie. Oborniczanie na własne boisko wyszli bardzo skoncentrowani, co było widać już po pierwszych minutach spotkania.

Po ubiegłotygodniowej wpadce w Wołowie, drużyna pałała żądzą rewanżu, bo punkty, które dzisiaj zdobyliśmy były nam bezwzględnie potrzebne, żeby w ogóle marzyć o utrzymaniu w lidze okręgowej. Kiedy chce się grać w okręgówce, na swoim boisku po prostu trzeba wygrywać – mówi Kornel Delczyk, prezes KP Bór Oborniki Śląskie.

Od pierwszej minuty byliśmy zespołem dominującym, od początku atakowaliśmy zaciekle przeciwnika starając się narzucić rywalowi swój styl gry i swoje warunki. W efekcie do przerwy zdobyliśmy trzy bramki autorstwa Tomasza Michalczewskiego, Marcina Waliszczaka i Mateusza Rakowskiego. W drugiej połowie to goście z Chwalibożyc zaatakowali zdecydowanie, nie mając już nic do stracenia, a efektem tego była bramka zdobyta w 75 minucie. Wynik spotkania nie zmienił się jednak. Ta bramka była ostatnim pozytywnym akcentem gry gości – mówi Kornel Delczyk i dodaje: – Bardzo chciałem podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, walkę i determinację, bez których trudno myśleć o zwycięstwach. Bardzo dobre zawody rozegrał nasz bramkarz Grzegorz Gawłowski, który w trudnych momentach uchronił nas od starty bramki, a może i punktów – mówi Kornel Delaczyk.

Jak mówi prezes, przed zespołem kolejne ciężkie spotkanie wyjazdowe: – W przyszłą niedzielę zagramy z czarnymi Jelcz Laskowice. To jest kolejny mecz z zespołem, który razem z nami walczy o utrzymanie w klasie okręgowej. W tym meczu nie możemy się potknąć. W tej chwili wyszliśmy ze strefy spadkowej i wszyscy chcielibyśmy, aby tak już pozostało. Po dzisiejszym meczu jestem bardzo zadowolony. Obyśmy dołożyli kolejne punkty z następnego meczu. Wtedy będziemy już spokojniejsi o utrzymanie. Cieszy także to, że z meczu na mecz coraz lepiej wkomponowują się w drużynę nowi zawodnicy, a w szczególności Marcin Waliszczak i Michał Wesołowski, którzy już dziś stanowią trzon drużyny i zarząd bardzo na nich liczy – dodaje Kornel Delczyk.

Skład KP Bór w ostatnim meczu: Grzegorz Gawłowski, Sławomir Kuczek, Marek Mielnik, Mateusz Rakowski, Mateusz Chatys, Marcin Waliszczak, Szymon Delczyk, Kornel Delczyk, Michał Wesołowski, Kamil Ramiączek, Tomasz Michalewski, Tomasz Wasiak, Sebastian Saweczko, Szymon Kaczmarek.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here