Ukradł, bo chciał odzyskać telefon zastawiony w lombardzie

75

Do kradzieży doszło na początku maja, w jednej ze stolarni w gminie Trzebnica.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca włamał się do pomieszczeń stolarni znajdującej się na jednej z posesji i ukradł z niej elektronarzędzia. Policjanci ustalili także, że sprawca najpierw wszedł po drabinie i wybił szybę w oknie stolarni, a następnie wszedł do wnętrza pomieszczenia. Później do torby turystycznej, którą miał ze sobą w czasie włamania, włożył elektronarzędzia, między innymi pilarkę elektryczną oraz dwa frezy i uciekł. Mężczyzna dobrze wiedział, gdzie znajdują się narzędzia, gdyż pracował w stolarni około półtora roku wcześniej – mówi Iwona Mazur oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy wytypowali i zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o ten czyn. Mężczyzna zastawił skradzione przedmioty w jednym z lombardów. Jak tłumaczył po zatrzymaniu policjantom, potrzebował pieniędzy na odebranie swojego telefonu komórkowego, który też wcześniej zastawił – dodaje policjantka.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty, których wartość wyceniono na półtora tysiąca złotych. Cały odzyskany łup  przekazano już właścicielowi.

Podejrzany odpowie za swój czyn przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – przypomina policjantka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here