Artystyczny świat obornickich maluchów

111

W tym roku dwudniowa impreza odbyła się pod hasłem „Pogoda płata figle”. Pierwszego dnia prezentacji, występowały przedszkolaki, a drugiego uczniowie szkół podstawowych. Jak mówiły nam panie nauczycielki przygotowujące dzieci z obornickiego przedszkola przy ul. Władysława Sikorskiego, do występu dzieci przygotowywały się bardzo długo.

Dzieci, z których większość po raz pierwszy występowała na tak dużej scenie i przed tak ogromną publicznością, wydawały się w ogóle nie mieć tremy. Mówienie i śpiewanie do mikrofonu w ogóle nie sprawiało im problemów, a publiczność, którą stanowiły inne dzieci, a także rodzice i dziadkowie, każdy występ nagradzała brawami.

Pierwszy dzień przeglądu podzielono na dwie części. Rano wystąpiły dzieci z oddziału  przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Urazie, z Małego Przedszkola w Golędzinowie, z Małego Przedszkola ” Krasnal ” w Osoli, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Osolinie, a także z Przedszkola Publicznego w Pęgowie. Przed południem swoje występy zaczęły maluchy z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3, Niepublicznego Przedszkola „Zielona Żabka” w Obornikach Śląskich, a także Żłobka Miejskiego. Jak powiedziała Katarzyna Królik, dyrektorka placówki, dzieci ze żłobka obecne były podczas każdej edycji przeglądu. Nie wiadomo jak będzie podczas jubileuszowego, XX przeglądu, który odbędzie się za rok, ponieważ od przyszłego roku szkolnego, do żłobka będą chodzić już tylko same maluchy. Dyrektorka wyraziła nadzieję, że dzieci będą bardzo muzykalne i mimo młodego wieku przygotują program artystyczny na miarę swoich możliwości. Podczas pierwszego dnia przeglądu wystąpiły również dzieci z Przedszkola Publicznego w Obornikach Śląskich, Niepublicznego Przedszkola Językowego „Gaduła” w Obornikach Śląskich, a także Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich.

Drugiego dnia (24 kwietnia) wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pęgowie, z SP w Osolinie, z SP nr 2 w Obornikach, a także z Domu Nad Stawem.

Wszystkie dzieci zaprezentowały się doskonale. Niektóre grupy recytowały wiersze, inne śpiewały piosenki i wykonywały skomplikowane układy taneczne. Ponieważ tematem przeglądu były figle, które płata pogoda, niemal każda grupa występowała z parasolkami. Niektóre dzieci miały bardzo pracochłonne przebrania, które w większości wykonywali rodzice. Nie zabrakło bocianków, wilków, chmurek i obłoczków, tęczy, a nawet kur. Występujące na scenie dzieci dawały z siebie wszystko, a publiczność, choć  niektóre występy trwały po kilkanaście minut, bardzo spokojnie siedziała na krzesełkach i obserwowała, co się działo na scenie, choć mogłoby się wydawać, że zwłaszcza małe dzieci będą miały problem z grzecznym oglądaniem występów. Nie bez znaczenia dla małych artystów było to, że scena została pięknie udekorowana, a prowadząca przegląd „Chmurka”, zabawiała małą publiczność. Maluchy na pewno z niecierpliwością będą czekały na przyszłoroczną edycję. Taki występ na wielkiej scenie był dla nich ogromnym przeżyciem, które kończyło się wypiekami na twarzy.

Po występie dzieci otrzymały soczki od OOK, a także magiczne okulary, które same mogą pokolorować.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here