Kurzbach Tropy już w tę niedzielę

132

Podobnie jak w poprzednim roku, baza rajdu będzie się znajdowała w świetlicy wiejskiej w miejscowości Górowa. Już o godz. 9 zostanie otwarta i uczestnicy będą przyjmowani. Na 10.45 zaplanowano odprawę i rozdanie map, a na godz. 11 wspólny start dla wszystkich dystansów. Na godz. 17 zaplanowano prelekcję „Flawonoidy na zdrowie”, którą  prowadzą Małgorzata Krasoń i Roman Hajdasz. Ogłoszenie wyników przewidywane jest na godz. 18.

Jak mówią organizatorzy, rajd ma charakter rekreacyjnej wycieczki – pieszej, z kijkami nordic walking lub rowerowej. Udział w imprezie polega na odwiedzeniu co najmniej jednego z punktów kontrolnych wskazanych na mapie. Wszyscy uczestnicy wyruszają na trasę o tej samej godzinie i poruszają się w terenie samotnie lub w grupach.Uczestnicy będą mieli do wyboru 3 trasy: „Rzezimieszek” – trasa piesza zaplanowana na ok. 10 km, „Zakapior” – trasa piesza o przewidywanej długości poniżej 20 km i „Prawdziwy Zbój ” – trasa rowerowa o przewidywanej długości ok. 50 km.

Punkty kontrolne będą oznakowane w terenie lampionami papierowymi w foliach, przymocowanymi do miejsc gdzie będzie znajdował się punkt. Ich odnalezienie będzie potwierdzane przez uczestników na karcie startowej, za pomocą perforatorów. Trasy będą przebiegać w terenach płaskich i pagórkowych, ścieżkami, drogami gruntowymi i utwardzonymi, w znacznej części wśród lasów.

Przed wymarszem każdy uczestnik otrzyma komplet map, na których będą wykreślone wszystkie 3 trasy. Decyzję o wyborze trasy można zatem podjąć tuż przed startem, a nawet już w terenie.

Na mecie będzie czekała niespodzianka na uczestników, a dla najlepszych upominki, a dla pierwszych 120 osób, które się zgłoszą w biurze zapisów pakiet startowy.Uczestnicy po powrocie na metę otrzymają posiłek regeneracyjny.

Organizatorzy zalecają ubiór odpowiedni do warunków pogodowych, napoje, termosy, batoniki, kompasy, telefon komórkowy, a na rowerze kask rowerowy i oświetlenie.

Korzystanie z urządzeń nawigacji GPS jest zabronione. Dopuszczalne jest jedynie używanie trackerów GPS (bez ekranu) w celu zapisu trasy.

Jeszcze do 8 maja można zgłaszać chęć udziału w rajdzie.Zgłoszenie powinno zawierać: nazwisko, imię, adres, pesel, datę urodzenia, wybraną trasę, telefon, mail, nazwę klubu. Zgłoszenia należy dokonywać przez: http://www.jarmi.pl/sbftkurzbach#zgłoszenie bądź przez e-mail, na adres tomus1sal@gmail.com, w razie pytań można dzwonić +48 782643775.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie wyłączenie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, koniecznie pod stałą opieką dorosłego uczestnika rajdu.

W dniu zawodów, uczestniczy będą zobowiązani wpłacić wpisowe: 10zł od osób dorosłych, 5zł od osób niepełnoletnich, a opłata dodatkowa dla osób zamawiających pakiet z koszulką to 15zł

Organizatorzy zwracają się również z prośbą o zabranie ze sobą niepotrzebnych zakrętek od butelek. Nakrętki zostaną przekazane potrzebującemu Filipowi na jego rehabilitację.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here