Polonia zremisowała w Kątach

54

Środowy mecz rozegrany został na stadionie w Kątach Wrocławskich. Zawodnicy Polonii walczyli o kolejne ligowe punkty. A nie było łatwo, ponieważ jak się okazało boisko w Kątach Wrocławskich jest bardzo wymagające, podobnie zresztą, jak i gospodarze, czyli  zespół Bystrzycy. Mimo wszystko naszym piłkarzom udało się wywieźć z tego trudnego terenu jeden punkt. Ale mogło być o wiele lepiej, a mecz mógł zakończyć się zwycięstwem Polonii. Tak się jednak nie stało, ponieważ wyrównującego gola poloniści stracili w doliczonym czasie gry. A jak przebiegł sam mecz? Otóż rozpoczął się on od mocnego uderzenia gospodarzy, co wcale nie dziwi, ponieważ grali u siebie i dobrze znają to boisko. Po wrzutce z rzutu rożnego i skutecznym wykończeniu, już od piątej minuty Polonia przegrywała 0:1. To jednak nie podłamało naszych zawodników, a wręcz zmobilizowało ich do walki. To był właśnie ten moment, kiedy nasza drużyna wzięła się do pracy i zaczęła dobrze grać, co zresztą szybko przeniosło się na wynik. Zawodnicy  jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole. Najpierw do bramki gospodarzy trafił Radosław Bella, a niedługo po nim celnym strzałem akcję zakończył Szymon Łasinśki. Obaj piłkarze otrzymali bardzo dobrych podania: Billego Tchouague i Piotra Reczki.

W drugiej połowie obie strony stworzyły sobie całkiem niezłe sytuacje, których nie udało się jednak zakończyć golem. Stąd też wynik dość długo nie zmieniał się. Wydawać by się mogło, że wynik meczu utrzyma się do końca, a zawodnicy Polonii wrócą do Trzebnicy ze zwycięstwem. Niestety tak się nie stało, ponieważ gospodarze zadali wyrównujący cios… w doliczonym czasie gry. Skuteczne uderzenie z rzutu wolnego dało remis Bystrzycy. To już nie pierwszy raz, nasi zawodnicy, w tym sezonie, tracą punkty w ostatnich sekundach meczu.

 

Bystrzyca Kąty Wrocławskie –  Polonia Trzebnica   2:2

Bramki:Dorobek 5min., Mierzwa 90   –   Bella 30, Łasiński 39.

 Żółta kartka: Bella

 Skład Polonii: Karol Buchla – Tomasz Karga, Dariusz Zalewski, Krystian Jajko, Tomasz Szczepek (Krzysztof Suchecki 38 min.) – Oskar Caliński,  Sławomir Kołodziej, Radosław Bella (Szymon Mokrzycki 75), Piotr Reczka  – Szymon Łasiński (Adrian Bergier 52) , Billy Tchouague.

Rezerwowi: Karol Hornik, Kamil Krzanowski, Jakub Psiurka, Kacper Belica.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here