SZYBKA POŻYCZKA Z BANKU – CO WARTO WIEDZIEĆ?

207

Pożyczka bankowa a kredyt – z czym to się je?

Pożyczka i kredyt – rozmaite instytucje finansowe często zamiennie stosuję tę nomenklaturę, zwyczajowo nawet mówi się o czymś takim jak szybkie pożyczki bankowe. W istocie pod tym pojęciem kryje się po prostu kredyt bankowy (tzw. gotówkowy). Udając się do banku po pożyczkę, zawsze więc wyjdziemy z kredytem: uproszczone nazewnictwo przyjęło się na tyle, że jest to pewnego rodzaju synonim. Różnice wynikają z definicji: kredyt odnosi się tylko do pieniędzy, natomiast pożyczka również do przedmiotów (pożyczyć można np. samochód). Jakie cechy

Pożyczka bankowa – cechy:

1. Pożyczek bankowych może udzielić tylko bank lub SKOK.

2. Można pożyczyć zazwyczaj od 500 – 150.000 zł.

3. Terminy spłaty kredytu: do 10 lat.

4. Oprocentowanie: od ok. 10% (oprocentowanie może maleć lub rosnąć w zależności od wybranych warunków spłaty).

5. Formalności: uproszczone, jednak cały czas są to procedury bankowe (m.in. sprawdzanie zdolności kredytowej w BIK, KRD, itp.), im wyższa kwota wnioskowanego kredytu, tym więcej potwierdzeń wiarygodności będzie żądał bank.

6. Czas rozpatrywania wniosków: szybkie pożyczki bankowe, jak sugeruje sama nazwa,udzielane mogą być nawet w przeciągu 24 h.

Przykład: niska kwota wnioskowanego kredytu, konto osobiste w tym samym banku, pozytywna historia kredytowa, wniosek złożony w dniu roboczym wcześnie rano: gotówka na koncie jeszcze tego samego dnia.

Jak wybrać dobrą pożyczkę bankową?

Przytoczone powyżej dane pochodzą z serwisu finmarket.pl, miejsca gdzie szybkie pożyczki bankowe można porównać w odniesieniu do parametrów ofert różnych banków. Jest to najprostsza i zarazem najwygodniejsza droga do znalezienia oferty dopasowanej do swoich indywidualnych potrzeb. Dobra pożyczka bankowa cechuje się niskim oprocentowaniem, dogodnym terminem spłaty zadłużenia i względnie szybkim czasem rozpatrzenia wniosku. Szybkie pożyczki bankowe są dobrą propozycją dla osób, które mają ustabilizowaną sytuację materialną, a nie chcą korzystać z innych, podobnych produktów finansowych. 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here