Program uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II

Za niespełna dwa tygodnie, 27 kwietnia w Watykanie odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej okazji w całym kraju – również w powiecie trzebnickim – przygotowano wiele uroczystości kościelnych i imprez świeckich. Dla Czytelników NOWej gazety trzebnickiej przygotowaliśmy z tej okazji prezent: za tydzień razem z gazetą otrzymają plakat z Papieżem Polakiem.

Program uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II

Od niedzieli (13 kwietnia) w kościołach diecezji wrocławskiej przechowywana jest Kanonizacyjna Iskierka Miłosierdzia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ogień iskierki można codziennie, do świąt, odpalić i zabrać do domu. W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił w sanktuarium ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w krakowskiej świątyni.

Jutro –  w środę 16 kwietnia – w bazylice po Mszy św. o godz. 12 zostaną wystawione relikwie bł. Jana Pawła II.

W niedzielę 27 kwietnia, w dniu kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, na trzebnickim ołtarzu polowym ustawiony zostanie  telebim, na którym od godz. 10 będzie można obejrzeć transmisję mszy kanonizacyjnej z Watykanu. O godz. 13 w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu przy ul. Prusickiej teatr „Scen Moliere” z Krakowa wystawi sztukę „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły, w reżyserii Artura Dziurmana. O godz. 18 na deptaku na ul. Daszyńskiego odbędzie się spektakl słowno – muzyczny: spotkanie ze słowem Jana Pawła II.

W przeddzień kanonizacji - 26 IV - o godz. 18  w Obornickim Ośrodku Kultury  (bilety po 10 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci), a o godz. 19.30 w kościele Świętej Trójcy w Żmigrodzie  (wstęp wolny) wystąpi góralska kapela Ondraszki z programem papieskim pt. „Spod tego Jawora – Ku pamięci Jana Pawła II”, przygotowanym specjalnie na kanonizację Jana Pawła II. Kwartet wokalno-instrumentalny wykona ulubione utwory Jana Pawła II: „Barka”, „Góralu, czy ci nie żal”, „W moim ogródecku”, „Szumi jawor”, „Krywaniu”, przeplatane fragmentami biografii oraz wierszy Ojca Świetego.

Dla naszych Czytelników mamy piękny upominek – kolorowy, kredowy plakat A3 – przedstawiający wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II.

Udostępnij artykuł

Komentarze

    Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę. Jednocześnie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub nie na temat mogą zostać usunięte. Ponadto na wezwanie organów ścigania oraz osób, których dobra osobiste mogą być naruszane, udostępnimy wszelkie dane identyfikujące autora.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przepisz kod z czarnego paska znajdującego się w reklamie.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ostatnio na Facebooku