Program uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II

145

Od niedzieli (13 kwietnia) w kościołach diecezji wrocławskiej przechowywana jest Kanonizacyjna Iskierka Miłosierdzia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ogień iskierki można codziennie, do świąt, odpalić i zabrać do domu. W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił w sanktuarium ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w krakowskiej świątyni.

Jutro –  w środę 16 kwietnia – w bazylice po Mszy św. o godz. 12 zostaną wystawione relikwie bł. Jana Pawła II.

W niedzielę 27 kwietnia, w dniu kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, na trzebnickim ołtarzu polowym ustawiony zostanie  telebim, na którym od godz. 10 będzie można obejrzeć transmisję mszy kanonizacyjnej z Watykanu. O godz. 13 w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu przy ul. Prusickiej teatr „Scen Moliere” z Krakowa wystawi sztukę „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły, w reżyserii Artura Dziurmana. O godz. 18 na deptaku na ul. Daszyńskiego odbędzie się spektakl słowno – muzyczny: spotkanie ze słowem Jana Pawła II.

W przeddzień kanonizacji – 26 IV – o godz. 18  w Obornickim Ośrodku Kultury  (bilety po 10 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci), a o godz. 19.30 w kościele Świętej Trójcy w Żmigrodzie  (wstęp wolny) wystąpi góralska kapela Ondraszki z programem papieskim pt. „Spod tego Jawora – Ku pamięci Jana Pawła II”, przygotowanym specjalnie na kanonizację Jana Pawła II. Kwartet wokalno-instrumentalny wykona ulubione utwory Jana Pawła II: „Barka”, „Góralu, czy ci nie żal”, „W moim ogródecku”, „Szumi jawor”, „Krywaniu”, przeplatane fragmentami biografii oraz wierszy Ojca Świetego.

Dla naszych Czytelników mamy piękny upominek – kolorowy, kredowy plakat A3 – przedstawiający wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here